chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні презентують відреставровану класику українського німого кіно

28 жовтня 2011 о 08:46

Сьогодні, 28 жовтня, о 18:30 в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» в рамках Міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбудеться презентаційний показ відреставрованої класики українського німого кіно – фільму Георгія Стабового «Два дні» (1927) у супроводі камерного симфонічного оркестру Kyiv Classic Orchestra.

Про це повідомляє сайт Державної служби кінематографії.

«Два дні» (1927, Україна) – один із найвизначніших шедеврів українського німого кінематографу, перша українська стрічка, що здобула широке міжнародне визнання й потрапила в комерційний прокат США.

Фільм було озвучено 1932 року: музику до звукової версії фільму написав Борис Лятошинський. Новий музичний супровід стрічки, який буде виконуватися оркестром наживо під час показу, на замовлення фестивалю «Німі ночі» 2011 року створив Юрій Михальчук (Dj U-Ra).

Цифрова реставрація стрічки була здійснена Національною кіностудією художніх фільмів імені Олександра Довженка. Відновлення «Двох днів» здійснено в рамках програми з відновлення української кінокласики.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути