chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародний фестиваль німого кіно в Одесі

27 червня 2011 о 12:21

Міжнародний фестиваль німого кіно триває в Одесі. Його особливістю є нічний перегляд стрічок. Вперше в Україні у програмі — відреставровані шедеври німої світової кінокласики.

Фестиваль розпочався з показу стрічки «Два дні», знятої в Одесі у 1929 році режисером Георгієм Стабовим. Майже віддразу цей фільм заборонили у Радянському Союзі. Утім у Сполучених Штатах вона йшла з аншлагами. Тепер — повернулася на батьківщину.

Перегляд німого кіно супроводжує музика. Джазмен Юрій Кузнецов тапером себе не вважає, каже — він і співавтор, і співрежисер. Допомагає глядачеві  поставити акценти, звернути увагу на деякі деталі.

Фестивальних стрічок — лише  чотири. Утім, це класика  світового кіно. Як-от французький шедевр «Страсті Жанни Д'Арк». Гра акторки Рене Фальконетті у цій стрічці визнана критиками «найкращою акторською грою, будь-коли знятою на плівку». Оригінальна версія фільму до 1980 року вважалася загубленою і була знайдена випадково. Робота з реставрації таких кінострічок — копітка, кажуть на фестивалі.

Нині триває робота над реставрацією української кінокласики — «Перекоп», «Навесні», «Нічний візник», «Людина з кіноапаратом», «Звенигора». Останній фільм, знятий метром кіно Олександром Довженком у 1928 му році, планують показати на наступному фестивалі.

 

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути