chrome firefox opera safari iexplorer

В рамках Одеського кінофестивалю показали шедевр німого кіно

16 липня 2012 о 09:29

Шедевр німого кіно «Вогні великого міста» — демострували просто неба на Потьомкінських сходах. Показ стрічки авторства Чарлі Чапліна провели у рамках Одеського кінофестивалю. Подивитися стрічку зібралися тисячі глядачів. Фільм гостям кінофестивалю представляли дочка та онук Чарлі Чапліна.

Донька відомого американського актора Чарлі Чапліна — приїхала до Одеси вперше. Джеральдін каже -  за однією з легенд саме це місто — батьківщина її батька.  Перед показом стрічки зізналася жуналістам, що до своїх робіт  Чарлі Чаплін ставився — із сумнівом.

Готуючись до виступу на Потьомкінських сходах, які у всього світу асоціюються із стрічкою Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», родина Чаплінів взяла з собою книгу спогадів радянського режисера. У ній він згадує своє спілкування із Чарлі Чапліном під час перебування у Голівуді.

Зворушлива історія кохання сліпої дівчини й безпритульного, як і 80 років тому збирає тисячі глядачів – Потьомкінські сходи були заповнені вщент. Більшість — молодь, дивилися стрічку вперше. Адже раніше «Вогні великого міста» демонструвалися лише в ретроспективних показах Чапліна на радянському телебаченні.

Шедевр епохи німого кіно зняли вже після початку епохи звукового кінематографу. Саме тому Чаплін приділив велике значення саундтреку до своєї стрічки. І саме тому одеській показ відбувався у супроводі симфонічного оркестру.

Джерело: 5 канал
Розділи: Новини культури

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути