chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували програму фестивалю «Країна мрій»

14 червня 2012 о 09:13

Організатори «Країни мрій» у середу презентували у Києві літературну частину програми фестивалю, який розпочнеться наступного тижня. Значна її частина цього року присвячена етнічним спільнотам України. У програмі також змагання бандуристів і різноманітні майстер-класи.

Літературна «Країна мрій» існує вже п’ять років. Вже традиційними стали зустрічі з письменниками, майстер-класи з каліграфії та поетичні читання. А основний акцент в літературній частині фестивалю цього року зробили на літературі етнічних спільнот України.

Письменник Віталій Капранов, один із організаторів літературної «Країни мрій», розповів, що спочатку були сумніви, чи захочуть люди слухати прозу та поезію незнайомими мовами: ромською, болгарською, кримськотатарською, гагаузькою та угорською. Однак потім з’ясувалося, що інтерес до цієї літератури досить великий.

Першою ініціативу проявила кримськотатарська громада.

Вперше на «Країні мрій» буде ціле кримськотатарське земляцтво
Таміла Ташева

«Цього року вперше на «Країні мрій» буде ціле кримськотатарське земляцтво, тобто у нас буде окрема сцена, яка протягом двох днів буде заповнена танцями, майстер-класами, кухнею та співами», – зазначила Таміла Ташева, організатор сцени етнічних спільнот.

«Кобзарський слем розвиває бандуристів» – музикант

Також на цьогорічній «Літературній країні мрій» відбудеться вже третій кобзарський слем – змагання бандуристів, де переможця обирають глядачі.

Бандурист Ярослав Джусь розповідає, що слем розвиває музикантів і дозволяє їм відійти від народного стилю виконання. Експерименти заохочують бандуристів грати, наприклад, етноджаз або рок, стверджує музикант.

«У нас із бандуристами так склалось, що більшість чомусь не прагне експериментувати і виконує народний репертуар. Це добре, але щоб зацікавити молодь, треба не боятися проявляти творчість і показувати, якою може бути бандура», – вважає Ярослав Джусь.

Мовне питання на першому місці – не стоїть

Фестиваль «Країна мрій» заснував український музикант Олег Скрипка дев’ять років тому. Учасник фестивалю, вокаліст гурту «Танок на Майдані Конґо» Олег Михайлюта наголошує, що фестиваль створений для того, щоб популяризувати насамперед українську культуру. А мовне питання, на його думку, на першому місці не стоїть.

Головне, бути українцем в душі і розуміти це
Олег Михайлюта

«Українці ж розмовляють не тільки українською мовою. Мовне питання – це владне питання. Нормальним свідомим українцям все одно, якою мовою спілкуватись із співгромадянами. Головне, бути українцем в душі і розуміти це», – каже Олег Михайлюта.

Етнофестиваль «Країна мрій» відбудеться 22-го та 23 червня на Співочому полі в Києві.

28 листопада

Інші дати
Народилася Зінаїда Тулуб
(1890, м.Київ – 1964) – українська письменниця. Автор дилогії «Людолови», роману «В степу безкраїм за Уралом».
Розгорнути