chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з’явиться бібліотека ім. Миколи Руденка

19 червня 2012 о 10:19

Бібліотеці № 156 у Дарницькому районі буде присвоєно ім’я видатного українського письменника, громадського діяча, економіста Миколи Руденка.

Відповідна ініціатива бібліотеки була підтримана комісією Київради з питань культури та туризму.

Про це повідомила «Рідній країні» прес-служба голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

«Наша комісія беззаперечно підтримує такі найменування, які асоціюються з українською культурою, історією та увічнюють в столиці пам′ять видатних українських класиків», — прокоментував О. Бригинець.

Депутат розповів, що впродовж останніх двох років працівники бібліотеки накопичували матеріали про життя та діяльність М. Руденка, брали участь у ювілейних вечорах, зібрали економічні праці, 2010 рік заклад присвятив 90-річчю з дня народження письменника. Колектив бібліотеки зав’язав дружні стосунки з дружиною діяча та отримав її згоду на присвоєння згаданій бібліотеці імені Миколи Руденка.

Микола Руденко (19 грудня 1920, Юр′ївка — 1 квітня 2004, Київ) — український письменник, філософ, громадський діяч, засновник Української Гельсінської Групи. Герой України. Член Спілки письменників України. Працював відповідальним секретарем видавництва «Радянський письменник», редактором журналу «Дніпро», секретарем парткому СПУ. Був одним із трьох першозасновників і першим головою Української Гельсінської Групи.

Автор поетичних і прозових творів «З походу» (1947), «Вітер в обличчя» (1955), «Остання шабля» (1959), «Орлова балка» (1970); фантастичних романів «Чарівний бумеранг» (1966), «Слідами космічної катастрофи» (1962); поеми «Хрест» (1976), книг «Найбільше диво — життя. Спогади» (1998), «Енергія прогресу. Нариси з фізичної економії» (1998).

«Рідна країна»

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути