chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові до «Євро-2012» створили свою іграшку – калаталку

05 червня 2012 о 13:42

У Львові напередодні «Євро-2012» презентували автентичну іграшку, створену спеціально до Чемпіонату – українську калаталку.

5 червня на прес-конференції у Львові її презентував депутат ЛМР Роман Грицевич, повідомляє ЗІК.

«На Чемпіонаті світу у Південній Африці були популярними вувузели. У листопаді минулого року у нас з’явилася ідея, чому б нам не створити щось своє українське і якусь свою іграшку пристосувати до «Євро-2012». Відтак виникла ідея створити калаталку», – розповів Грицевич.

За його словами, ця іграшка – калаталка  - походить ще з часів Трипільської культури. Вона з натурального дуба, виготовлена народними майстрами.

На футбольній калаталці зображено футбольне поле і м’ячик перелітає з однієї частини поля на іншу. На ній також намальований польський і український прапор.

«Пізніше у нас з’явилася ціла концепція іграшок, присвячена 1/16, 1/8 фіналу, півфіналу і т. д», – додав депутат. Та, на жаль, масового виробництва іграшки не буде.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути