chrome firefox opera safari iexplorer

Український гопак полонив Британію

05 червня 2012 о 14:38

Два танцювальні колективи українських мігрантів підкорили сцену телевізійного шоу «Britain's got talent». А у національному танцювальному шоу взагалі дійшли до півфіналу.

Це один із відбірних турів найпопулярнішого британського танцювального шоу — аналог нашого «Танцюють всі!». На сцені – українці ушкварили гопака. Ведуча в захваті.

Журі дозволяє молодим українцям із ансамблю «Поділля» дивувати британців ще і ще ... Аж до півфіналу. У ньому вони програли. Забракло глядацьких голосів. Але танцюристи не засмучуються.

А це – батьки танцюристів з «Поділля». Вони теж учасники ансамблю. Що зветься «Орлик». Поки діти угинали сцену танцювального шоу, батьки – підвищували рейтинги іншого проекту – «Britain's got talent». Український колектив увійшов до числа 40-ка найталановитіших британців.

Так розпочинається їхня репетиція. Керує процесом – пані Марія. Обома мовами.

Керівниця Орлика каже: після талант-шоу концертів у них сила-силенна.

Марія Бабич, керівниця танцювального ансамблю: «Ми ніколи не мали негативної публіки. Публіку мали захоплену, що хочуть, щоб ще і ще танцювали. І навіть як бачать наші однострої костюми, то дивляться чи вони вишиті, чи вони друковані. А в нас же все вишите руками».

Петро народився на Туманному Альбіоні в українській родині. Тараса Шевченка не цитує, але з українською культурою обізнаний.

Послугами Михайла Тишкула тут користуються частенько. Він – тутешній перекладач і в ансамблі новенький. Його родина до Британії переїхала 5 років тому з Харкова.

Катерина Тишкул, мати Михайла: «В якийсь час ми так подивилися і подумали: як добре, що ми тут. І як ми пишаємося, що ми українці. Тому що тут нас багато. Перші два роки я не знала – з ким по-англійськи заговорити».

Нині в Британії майже 100 тисяч українців і щороку більшає. А головне мода на українське – шириться. Після прориву ансамблів на телевізійних шоу в тамтешні українські школи почали масово приходити англійці – охочі вивчати українську культуру. І далі буде. Бо в українських танцюристів – нові амбітні плани. Вже наступного сезону телевізійних шоу планують не лише у півфінал вийти, а й перше місце здобути.

Джерело: СТБ
Розділи: Новини культури

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути

Новини Дивитися всі