chrome firefox opera safari iexplorer

Через аномальну спеку в українських річках масово гине риба

13 липня 2012 о 13:05

У Рівному тисячі мертвих рибин випливли на поверхню річки Устя, котра протікає через місто.

Як пояснили кореспондентові Радіо Свобода у міській санітарно-епідеміологічній станції, у відібраних для експертизи зразках риби не знайдено інфекцій чи паразитів – проблема полягає у нестачі кисню в річковій воді через сильну спеку.

Водночас, як повідомляє прес-служба Рівненського міськвідділу міліції, у воді зафіксоване перевищення у 4-6 разів допустимих норм аміаку.

Міліція порушила кримінальну справу за фактом забруднення поверхневих вод. Правоохоронці підозрюють можливий викид у річку відходів.

Річка Устя нині є найбільш забрудненою на Рівненщині. На якість води суттєво впливають стоки недостатньо очищених вод із підприємств Здолбунівського та Рівненського районів.

У зв’язку з аномально високою температурою повітря, у Закарпатській області також спостерігаються поодинокі випадки загибелі риби.

За інформацією ZIK, cпеціалісти Державної екологічної інспекції у Закарпатській області спільно з працівниками Берегівського МУВГ, головного управління Закарпатдержрибохорони та Берегівського міськвиконкому провели обстеження каналу Верке на тереторії міста Берегове. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.

У ході перевірки було виявлено близько 50 особин різних видів замореної риби: щука, окунь, краснопірка, плотва. Техногенних джерел забруднення в районі замору риби не виявлено.

Для визначення причини загибелі риби спеціалісти Держекоінспекції відібрали проби води.

За результатами лабораторних досліджень у відібраних пробах встановлено низький вміст розчиненого кисню у воді та незначне перевищення по завислим речовинам.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області надіслала листи в Берегівську райдержадміністрацію, Берегівський міськвиконком та Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса щодо організації видалення та знешкодження загиблої риби.

Розділи: Довкілля

6 січня

Інші дати
Святий Вечір
Хай смачна кутя удасться, хай в сім'ї панує щастя, щоб весела коляда мир вам в хату принесла. Щоб співали рано півні, щоб велися в хаті гривні, щоб весело і багато провели Різдвяне Свято!
Розгорнути
Народився Степан Руданський
(1834, с. Хомутинці – 1873) - український письменник, фольклорист, лікар-епідеміолог, громадський діяч. Автор численних віршованих гуморесок «Співомовок»
Розгорнути
Народився Володимир Сосюра
(1898, ст.. Дебельцево Донецької області – 1986) - український поет. Автор поем "Махно", "Розстріляне безсмертя", автобіографічного роману "Третя рота" та вірша "Любіть Україну".
«Юначе! Хай буде для неї твій сміх, і сльози, і все до загину… Не можна любити народів других, коли ти не любиш Вкраїну!.. Дівчино! Як небо її голубе, люби її кожну хвилину. Коханий любить не захоче тебе, коли ти не любиш Вкраїну…» (Володимир Сосюра)
Розгорнути
Народився Василь Стус
(1938, с. Рахнівка Вінницької області - 1985) - український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник.
"Як добре те, що смерті не боюсь я і не питаю, чи тяжкий мій хрест. Що вам, богове, низько не клонюся в передчутті недовідомих верств. Що жив-любив і не набрався скверни, ненависті, прокльону, каяття. Народе мій, до тебе я ще верну, і в смерті обернуся до життя своїм стражденним і незлим обличчям, як син, тобі доземно поклонюсь і чесно гляну в чесні твої вічі, і чесними сльозами обіллюсь..." (В.Стус)
Розгорнути
Народився Валерій Лобановський
(1939, м. Київ - 2002) - український футболіст і тренер.
Розгорнути
Народився Микола Гришко
(1901, м.Полтава - 1964) - український ботанік, фундатор Національного ботанічного саду.
Розгорнути
Loading...