chrome firefox opera safari iexplorer

На Херсонщині спостерігається нашестя отруйних павуків

18 липня 2012 о 09:18

Протягом останнього місяця від укусу отруйних павуків на Херсонщині постраждали 14 людей. Фахівці кажуть, що в каракуртів саме розпочався шлюбний період, під час якого хижаки особливо небезпечні, йдеться в сюжеті ТСН.

«За півгодини відчула біль у руці, потім у шлунку. Потім наче відібрало таз. І все. Потім різкий біль, дихати було нічим. Стан страшний. Враження, ніби ти помираєш», — розповіла про наслідки зустрічі з павуком на городі дівчина Олександра. Її родичів ошелешило не тільки це, але й слова медиків: спеціальної сироватки цьогоріч у лікарняє немає.

Препарат в Україні не ліцензований, тому його й не закупили. Лікарі, тим не менше, запевняють, що білкова вакцина підходить не всім, тому рятувати людей навчилися й іншими засобами. Фахівці твердять, що в каракуртів саме період розмноження. під час спарювання самка з'їдає самця, відкладає яйця і охороняє їх. Сама на людей не нападає, але кусає, коли її потурбують.

Що раніше постраждалий звернеться до лікарні – тим краще. Каракурти живуть переважно у сухій траві, харчуються комахами. Тому, відпочиваючи на природі, не варто гуляти у заростях. А на городі чи в полі експерти радять працювати лише в рукавицях та закритому взутті.

А ще не залишати речей надворі – у них потім може виявитися неприємний сюрприз.

Розділи: Суспільство

24 серпня

Інші дати
День незалежності України
«…продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення…, Верховна Рада Українcької Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави — України. Територія України є неподільною і недоторканою. Віднині на території України мають чинність винятково Конституція і закони України» (З Акту проголошення незалежності України).
Розгорнути
Народився Василь Щурат
(1871, с. Веслобоки Львівської обл. - 1948) - український літературознавець, фольклорист, поет, перекладач, академік. Автор збірок "Мої листи", "На трембіті", "Історичні пісні" та ін. Переклав оди Горація, "Слово о полку Ігоревім", "Пісню про Роланда" та ін.
Розгорнути
Народився Фотій Красицький
(1873, с. Зелена Діброва, Черкаська область – 1944)український художник, учень І.Рєпіна. Автор картини «Гість із Запоріжжя».
Розгорнути
Народився Віктор Глушков
(1923, Росія – 1982) – математик, кібернетик, видатний учений, один з піонерів вітчизняної кібернетики. Під його керівництвом була розроблена перша персональна електронно-обчислювальна машина  «МИР-1».
Розгорнути

Новини Дивитися всі