chrome firefox opera safari iexplorer

На українських дорогах може з'явитися ще одна служба, яка штрафуватиме водіїв

30 липня 2012 о 10:30

З наступного року у даівців на дорогах можуть з'явитися помічники: Мінінфраструктури (МІУ) пропонує дати більше прав співробітникам своєї Держінспекції з безпеки на наземному транспорті. Зокрема, вони зможуть складати протоколи про порушення водіями закону «Про автотранспорт» — це стосується тільки таксистів, далекобійників, водіїв автобусів і інших перевізників, — передає газета Сегодня.

«Держінспекція МІУ не збирається підміняти пости ДАІ, а стане працювати спільно з ними, — розповіли в Мініфраструктури. — В компетенцію інспекторів МІУ входитиме перевірка не всіх водіїв поспіль, а тільки ліцензованих перевізників: які перевозять комерційні вантажі або пасажирів».

Для тих, хто управляє особистим легковиком або іншим транспортом (вантажівкою), за допомогою якого людина не заробляє гроші, а наприклад, везе зі свого поля солому, нічого не зміниться. Документи перевірять також у водіїв, які везуть нестандартні комерційні вантажі (трактори, екскаватори, крани, сільгоспмашини). Всі вони зобов'язані мати спецліцензії на перевезення, які видає МІУ. Якщо документи не в порядку, планується, що представник МІУ отримає право накладати штраф за порушення закону «Про автотранспорт».

Поки це тільки пропозиції, які обговорять на рівні двох міністерств, потім винесуть загальні напрацювання на Кабмін. І вже уряд подасть законопроект про зміну низки законів, зокрема «Про автотранспорт», в Адмінкодекс. Терміни поки не називають, але, очікується, що законопроект з'явиться вже в нинішньому році.

«У нас щосили обговорюють цю новину. Схоже, що нова служба буде нас дублювати: ми й так перевіряємо документи на вантаж і дивимося, наскільки втомився водій, щоб вести авто», — неофіційно говорять пересічні даівці. Також вони зізнаються, що в такому випадку від них піде частина лівих заробітків, тому як перевізники — ласий куш. Офіційно в ДАІ про нових помічників говорять коротко. «Ми можемо залучати їх для спільних операцій», — сказав заступник начальника Управління ДАІ Володимир Резніков.

Перевізники ж вважають, що ноу-хау — палиця з двома кінцями. «Можливо, ця інспекція не буде чіплятися як ДАІ, але, швидше за все, доведеться платити і тим, і тим», — сказав представник однієї з великих компаній-перевізників.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...