chrome firefox opera safari iexplorer

Незабаром український глядач побачить природні чудеса України

10 липня 2012 о 15:54

25 серпня стартує показ нових фільмів про українські чудеса: до Дня Незалежності телеканал канал ТВі розпочинає трансляцію програм «7 природних чудес України».

Спільними зусиллями протягом двох місяців творча команда (сценарист Лук’ян Сельський, режисер Ольга Крайник, продюсер Вікторія Тимчук та колектив операторів каналу ТВі) відзняли 10 програм про 7 переможців та 3 спецномінанти акції «7 природних чудес України». Незмінним автором ідеї та ведучим програми залишається Голова оргкомітету акції «7 чудес України», відомий політичний та громадський діяч Микола Томенко.

Вже п’ять років поспіль фонд М.Томенка «Рідна країна» організовує та активно втілює в життя масштабну всеукраїнську акцію «7 чудес України». За її результатами Україна отримала «7 історико-архітектурних чудес України», «7 природних чудес України» та «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

У 2011 році незмінна знімальна група програми відвідала  кожен замок, фортецю і палац, що брав участь у фінальному голосуванні. В результаті з’явився цікавий та пізнавальний цикл програм «7 чудес України: замки, палаци, фортеці», які восени з великим успіхом транслював канал ТВі. Серія програм про найкрасивіші замки, фортеці і палаци України отримала масу позитивних відгуків глядачів і критиків, та, окрім каналу ТВі, транслювалася телевізійними каналами «Ера» і «Рада». Окрім цього, 20 фільмів про фіналістів акції «7 чудес України: замки, палаци, фортеці» вийшли на DVD-дисках та були передані в освітні заклади України.

Успіхи цього телевізійного проекту надихнули його ініціаторів на новий виток — втілення у серію фільмів-програм ще одного етапу акції – «7 природних чудес України». Глядачі зможуть побачити унікальні кадри із Біосферного заповідника «Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», Дністровського каньйону, Мармурової печери, Національного природного парку «Подільські Товтри», озер Світязь та Синевір.

Ведучий та автор ідеї Микола Томенко розповів, що концепція програми не лише продемонструвати, як мало відомі, так і популярні місця, що отримали звання 7 природних чудес України, а й через розповідь про них спонукати наших громадян до активного відпочинку. «Це пропаганда не тільки природної краси в Україні, а й туризму, активного і здорового способу життя», — наголосив М.Томенко. «Тому в кожній програмі ми намагалися максимально підказати та показати українським глядачам те, що в Україні є чудові можливості для туристичного і активного відпочинку», — додав він.

За словами Миколи Томенка, в кожній програмі, окрім розповіді про об’єкт, його історію та красу, знімальна група намагалася продемонструвати і його туристично-відпочинкові можливості. Так, глядачі дізнаються як можна покататися на квадроциклах в єдиній в Європі пустелі – Олешківські піски, що на Херсонщині; здійснити рафтинг по Південному Бугу; помандрувати на човнах Дністром; захопитися дайвінгом в унікальній Балаклавській бухті та багато іншого.

Вже 25 серпня, протягом вересня та жовтня кожного суботнього вечора канал ТВі розповідатиме про одне з семи природних чудес України. Першим на розсуд глядача буде представлений спецномінант акції – Балаклавська бухта з мисами Айя та Фіолент.

«Рідна країна», фото — Лук'ян Сельський

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути