chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні в Лондоні стартує ХХХ літня Олімпіада

27 липня 2012 о 08:51

Урочиста церемонія відкриття XXX літньої Олімпіади в Лондоні, яка відбудеться ввечері у п'ятницю, дасть офіційний старт змагань Ігор, які почалися 25 липня.

Перша церемонія відкриття Олімпійських ігор сучасності відбулася 6 квітня 1896 року в Афінах у присутності 80 тис. глядачів.

На ній були закладені перші дві олімпійські традиції: відкриття Олімпійських ігор главою держави, в Греції це був король Георг I, і виконання олімпійського гімну. Гімн, написаний Спіросом Самарасом і Костісом Паламасом, виконав хор з 150 чоловік.

Парад спортсменів на церемонії відкриття вперше відбувся на Іграх 1908 року в Лондоні. Перед трибунами пройшли 18 збірних команд, несучи національні прапори. Порядок виходу команд на стадіон регламентувався англійським алфавітом.

Олімпійські ігри 1920 року в Антверпені подарували церемонії відкриття олімпійську клятву та олімпійський прапор. Думка відродити античну традицію вимовляти на відкритті Ігор клятву вірності олімпійським ідеалам належала П'єру де Кубертену. Ідея дизайну олімпійського прапора – п'ять різнокольорових кілець на білому тлі – також барона де Кубертена.

Творчість де Кубертена знайшла відгук у серцях вболівальників: через пару днів після церемонії відкриття прапор був викрадений, але завдяки поліції через деякий час його повернули на стадіон.

Запалення олімпійського вогню – ще один обов'язковий ритуал Ігор – вперше відбулося на церемонії відкриття в Амстердамі в 1928 році.

З кожним роком церемонії відкриття Олімпійських ігор стають масштабнішими і величнішими, що тягне за собою зростання бюджету на організацію шоу.

До розробки та реалізації сценаріїв церемоній відкриття залучаються найкращі постановники, режисери, сценаристи, фахівці зі спецефектів.

Обов'язковою стала участь всесвітньо відомих зірок шоу-бізнесу, акторів, музикантів, топ-моделей в постановках. Церемонія відкриття починається з театралізованої вистави, яка повинна представити глядачам образ країни і міста, познайомити з його історією і культурою.

Спеціально для Ігор пишуться власні гімни. Мабуть, першим гімном Ігор, який став справжнім хітом і розійшовся багатомільйонними тиражами по всьому світу, була пісня Barcelona, написана в 1988 році Фредді Мерк’юрі і Майком Мораном.

Пісню виконали Мерк'юрі та іспанська оперна діва Монтсеррат Кабальє. Дует виступив в 1988 році в Барселоні на святі, присвяченому прибуттю олімпійського прапора з Сеула до столиці Каталонії.

Оргкомітет Олімпіади в Барселоні і Національний олімпійський комітет Іспанії визнали пісню гімном Ігор-1992. Однак на церемонії відкриття пісня звучала в записі, так як Фредді Мерк’юрі помер за рік до початку Олімпіади, а довірити виконання комусь іншому організатори Ігор не наважилися.

Церемонія відкриття Олімпіади-1992 запам'яталася світу як одна з найяскравіших і незвичайних. Досі, мабуть, нікому не вдалося перевершити за оригінальністю спосіб запалювання олімпійського вогню на тих Іграх. Олімпійський вогонь ефектно запалив іспанський стрілок з лука паралімпієць Антоніо Ребольо, вистріливши в чашу палаючою стрілою, перебуваючи в центрі стадіону.

Оригінальний спосіб запалювання олімпійського вогню придумали постановники церемонії відкриття Ігор-2000 в Сіднеї: австралійська легкоатлетка Кеті Фрімен «підпалила» воду, а через мить полум'я вже палахкотіло в чаші стадіону.

В Афінах в 2004 році стадіон на час церемонії відкриття перетворився на басейн, який уособлював Егейське море, і глядачі стали свідками античної історії Греції. Наймасштабнішою стала церемонія відкриття Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні.

У шоу було задіяно 15 тис. чоловік. Постановником церемонії був знаменитий китайський режисер Чжан Імоу, автор фільмів Будинок літаючих кинджалів і Герой. Бюджет церемоній відкриття і закриття становив понад 100 мільйонів доларів.

Організатори кожних наступних Ігор намагаються перевершити попередні. Чи зуміють зробити це британці, світ дізнається вже ввечері 27 липня. Сценарій церемонії відкриття тримається в секреті. Хоча час від часу в пресу просочується якась інформація.

Так, уже відомо, що в кінці церемонії виступить легендарний Пол Маккартні, який заспіває хіт групи The Beatles Hey Jude. Автором гімну Ігор стала відома британська групу Muse, яка написала пісню Survival.

Найзнаменитіший англійський футболіст Девід Бекхем розповів, що йому відведена певна роль на церемонії. Яка саме, гравець Лос-Анджелес Гелаксі не повідомив, заявивши, що це «не запалювання вогню».

Бюджет церемонії відкриття становив близько 27 мільйонів фунтів. Постановник шоу — оскароносний режисер Денні Бойл, автор фільмів Мільйонер з нетрів, На голці.

Церемонія відкриття Ігор-2012 називається Острів чудес, і в ній буде розказано про історію Англії. Крім акторів, в шоу будуть задіяні кози, корови, вівці, кури, гуси, коні, собаки.

За кілька днів до початку Олімпіади організаторам довелося скоротити церемонію на півгодини, тому що було побоювання, що через пізнє закінчення шоу глядачі не зможуть дістатися додому на громадському транспорті, який вже припинить свою роботу. Всього наживо церемонію відкриття зможуть побачити близько 80 тис. чоловік. Телеаудиторія по всьому світу, за прогнозами, становитиме близько чотирьох мільярдів осіб.

Початок церемонії о 21.00 за місцевим часом (23.00 за Києвом).

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути