chrome firefox opera safari iexplorer

Суд заборонив скандальне будівництво 360 ГЕС на Закарпатті

31 липня 2012 о 10:30

Суд проти скандального рішення Закарпатської обласної ради, яким на гірських річках заплановано споррудження 360 малих гідроелектростанцій закнчився перемогою екологів. Рішення, яке дозволяло будувати електростанції визнано незаконним і скасоване. Про це повідомляє інтернет-видання «Закарпаття-Онлайн».

Сьогодні, 30 липня, Закарпатський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на користь позивачів В.Феськова, В.Волошина, О.Станкевич, О.Солонтая, О.Лукші. Громадські діячі оскаржували рішення Закарпатської обласної ради №310 «Про затвердження локальних та обласної схем розташування малих гідроелектростанцій». Це рішення передбачає будівництво до 360 гідроелектростанцій на території Закарпатської області.

Нагадаємо, що після появи цього рішення громадські екологічні організації і жителі гірських рйаоні взапочаткували Всеукраїнську громадську кампанію проти малих ГЕС у Карпатах. 14 березня, у Всесвітній день боротьби проти закгат на річках, в багатьох містах України пройшли акції протесту проти будівництва малих ГЕС у Карпатах.

На думку позивачів, рішення Закарпатської обласної ради було прийнято з грубими порушеннямизаконодавства України, а саме — про місцеве самоврядування, доступу до публічної інформації, про місцеві державні адміністрації, про основи містобудування. Тому воно повинно бути скасоване. Знаково, що Міністерство регіонального розвитку та будівнитцва у свою чергу також підтримало позов громадських діячів, наголосивши на недопостумості прийняття подібних рішень Закарпатською облрадою.

Розділи: Довкілля

9 листопада

Інші дати
День української писемності та мови
Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Розгорнути
День вшанування преподобного Нестора Літописця
(бл. 1056 – 1113) – київський літописець та письменник-агіограф, чернець Києво-Печерського монастиря. Автор житій святих князів Бориса і Гліба та Феордосія Печерського. Вважається упорядником (за іншою версією автором) «Повісті времінних літ».
Розгорнути
Народився Богдан Лепкий
(1872, с.Крегулець, Тернопільська область – 1941) – український поет, прозаїк, літературознавець, критик, перекладач, історик літератури. Творча спадщина Б.Лепкого складає понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», він — упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями.
«Колисав мою колиску Вітер рідного Поділля І зливав на сонні вії Степового запах зілля. Колисав мою колиску Звук підгірської трембіти, Що від неї зорі меркнуть І росою плачуть квіти» (Богдан Лепкий)
Розгорнути