chrome firefox opera safari iexplorer

На гірських річках Буковини міні-ГЕС не будуватимуть

19 квітня 2012 о 16:00

Малих гідроелектростанцій на гірських річках Чернівецької області не будуватимуть.

Про це заявив начальник управління охорони навколишнього природного середовища в області Борис Баглей, інформує власкор ІА ZIK.

«Була нарада у міністра й він усім начальникам управління сказав, що «ваш дозвіл (на будівництво малих ГЕС, – ред.) – це ваша заява на звільнення». Окрім того, маю свою думку як біолог – будівництво вважаю недоцільним, економічно необгрунтованим, яке може зашкодити природі», – заявив Б. Баглей.

За його словами, в області діє лише одна мала ГЕС – у селі Яблуниця Путильського району потужністю 1 МВт. Її у 2009 році відновлено за рахунок коштів інвесторів.

У 50-70-х роках ХХ століття в області було шість малих ГЕС. І у подальшому, якщо і будуть робитися якісь кроки у їх відновленні, то лише як екзотичних об’єктів туристичної привабливості.

Нагадаємо, раніше активісти екологічних та туристичних організацій виступили проти будівництва малих гідроелектростанцій на гірських річках Карпат. Вони попереджали, що такі ГЕС призведуть до екологічної катастрофи, знищення туристичного бізнесу та загрози здоров’ю мешканців Карпатського краю.

Розділи: Довкілля

20 червня

Інші дати
Народився Олександр Лазаревський
(1834, с. Шевченкове, Сумська область – 1902) – український історик, генеалог. Автор близько 450 праць і статей переважно з історії Лівобережної України – «Малоросійські посполиті селяни», «Павло Полуботок», «Полтавщина в 17 ст.». 
«Математика, медицина, фізика, механіка, музика зі своїми сестрами — чим глибше їх пізнаємо, тим сильніше палять серце наше голод і спрага.» (Григорій Сковорода)
Розгорнути
Народився Антон Думанський
(1880, Росія - 1967) – вчений-хімік, один з основоположників колоїдної хімії. В 1904 році організував в Києві першу лабораторія колоїдної хімії, ввів в колоїдну хімію фізичні методи дослідження.  
Розгорнути

Новини Дивитися всі