Навчився ходити — сідай за кермо. У Києві водінню навчають дітей з трьох років. На курси малюки ходять раз на тиждень у вільний від дитсадка час. Вони не лише вивчають дорожні знаки, а й сідають за кермо. Інструктори упевнені у дитинстві правила дорожнього руху запам'ятовуються краще, а батьки тим часом приймають від дітей замовлення на справжні автівки. На занятті для мінішумахерів побувала Юлія Фінгарет.
У свої шість Аня знає вже з десяток дорожніх знаків. Мріє швидше вирости і купити червону машину. Дівчинка розповіла про свій майбутній авомобіль:
Анна Золотарь, учениця водійських курсів: "Бампер, крило, окно, крыша, колеса".
Ірена Золотарь, мама Ані: «Азы хотим заложить уже сейчас».
Аня відвідує курси кілька місяців і вже робить татові зауваження, коли той за кермом:
Василь Золотарь, тато Ані: "Если я через двойную осевую поворачиваю, говорит, папа, так же нельзя".
Курси для дошкільнят, утім правила тут вивчають ті ж самі, що й в автошколах для дорослих. Найменшій учениці 3 роки. Христина ганяє на електромобілі і знає правила світлофора:
Христина, учениця водійських курсів: "Зелений — можна їхати, червоний — не можна. А жовтий? А жовтий, треба зачекати".
Дідусь учениці: "То что в детстве приобретено, то уже до старости не забываеться".
Де ліворуч і праворуч, як правильно зберігати дистанцію і що робити, коли на дорозі замість світлофора регулювальник — в ігровій формі дітей готують до справжнього вуличного руху:
Тренує малечу інструктор з дорослої автошколи. Завдання — не пом'якшує. Давати задній хід і маневрувати між автомобільними фішками, каже, краще виходить у хлопчаків:
Євген Ніколаєв, інструктор з водіння: "Все по взрослому, не по детски ездим".
А це — головний іспит для дівчат. Проблеми з паркуванням однакові і в дорослих і у дітей. Навчаються маленькі шумахери три роки, після чого отримують права. Щоправда замість категорії водіння тут наклейки з квіточками та звірятками за автомайстерність:
Аліна, викладачка дитячої автошколи: "Під кінець трьох років вже буде три томи таких прав".
Однак на дорогу з таким документом не можна. У майбутньому доведеться знову йти в автошколу за справжнім атестатом, а вже з 18-ти — виїжджати на дорослу магістраль.