chrome firefox opera safari iexplorer

В Івано-Франківську реалізують спільні українсько-польські культурні проекти

09 липня 2012 о 15:00

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко повідомив, що найближчим часом Україна та Польща реалізовуватимуть в Івано-Франківський області три спільні проекти. 

Про це він сказав, перебуваючи на чолі української парламентської делегації, що бере участь у засіданні  комісії Парламентської Асамблеї України і Республіки Польща в місті Яремча Івано-Франківської області.

Протягом роботи Асамблеї учасники засідання обговорили українсько-польські проекти, які планується реалізовувати за кошти Євросоюзу, Польщі та України.

Зокрема, мова йшла про будівництво міжнародного центру зустрічі української та польської студентської молоді, відновлення обсерваторії на горі Піп Іван та будівництво етнографічного стаціонару імені Станіслава Вінценза.

За словами Миколи Томенка, сьогоднішні відносини між Україною та Польщею не обмежуються лише деклараціями.

«Вони мають на меті будівництво взаємовигідних об´єктів», — сказав він.

М.Томенко додав, що члени комісії Парламентської Асамблеї спільно з представниками місцевої влади протягом двох днів оглянуть місця майбутнього будівництва, ознайомляться з проектами та обговорять реальні механізми їх реалізації.

Зі сторони Польщі участь в роботі комісії беруть віце-маршалки Сейму Республіки Польща Чезари Грабарчик (співголова Асамблеї) та Марек Кухчінський.

За інформацією прес-служби політика

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути