chrome firefox opera safari iexplorer

Київська бієнале сучасного мистецтва назвала своїх переможців і закрилася

01 серпня 2012 о 10:41

У понеділок ввечері відбулась церемонія нагородження премій Першої Київської бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012 і офіційне закриття цього масштабного культурного проекту.

За словами комісара бієнале Наталії Заболотної, за два місяці роботи виставки, її відвідало понад 120 тисяч людей. Це якщо не рахувати останню Ніч Бієннале, якою і закривали у понеділок ARSENALE 2012.

Визнання-відкриття

Ідея заснувати ці премії з’явилась вже під час проведення бієнале, розповів у коментарі «Українській правді. Життя» куратор Спеціального проекту ARSENALE  Олександр Соловйов.

«Ці нагороди не є результатом якогось конкурсу, це просто нагорода від організаторів», — сказав він.

Лауреатом Премії ARSENALEAWARDS 2012 у номінації За вагомий внесок у розвиток сучасного мистецтва стала британська художниця Філліда Барлоу.

«Вона дуже добре знана вже багато років у світі мистецтва скоріше як вчитель, а не тільки як митець. Приблизно 10 років тому вона повністю покинула викладацьку діяльність і зайнялась мистецтвом як художник», — прокоментував нагородження куратор бієнале Девід Елліот.

"Насправді особливо приємно насолоджувати Філліда Барлоу ще й через те, що вона зробила інсталяцію, яка повністю відповідає місцю, і вона була зроблена спеціально для бієнале і для місця у «Арсеналі», — додав він.

У номінації Відкриття ARSENALE 2012 лауреатами Премії ARSENALEAWARDS 2012 названо двох митців – Миколу Малишка і Андрія Сагайдаковського.

Як пояснив нам ARSENALE  Олександр Соловйов, оцінювала, кому присудити премії, експертна рада у складі комісара бієнале Наталії Заболотної, куратора головного проекту Девід Елліотт, куратор спеціального проекту «Подвійна гра» та ще двох експертів.

Нагородження Малишка і Сагайдаковських, за словами Соловйова, є не скільки відкриттям (як у назві номінації), а саме як заслужене визнання цих художників, які відомі у вузькому колі митців і критиків.

Лауреатами Премії ARSENALEAWARDS 2012 у номінації Вибір глядацької аудиторіїоголошено одразу трьох художників – Яйой Кусама, Чігару Шіота з Японії, а також китайського митця Сонг Донга.

Їхні роботи справді були видовищними і саме фото на фоні ліхтариків Кусама і рожевої кімнати з чорними крапками найчастіше публікували у соцмережах відвідувачі виставки.

Грошові винагороди отримують Філліда Барлоу (20 тисяч доларів) Микола Малишко і Андрія Сагайдаковський (по 15 тисяч доларів).

Фото «Української правди. Життя» та «Коментарі», а також з Facebook Ya-Galley

25 січня

Інші дати
Тетянин день
Якщо вигляне сонце, то рано прилетять птахи з вирію, а коли сніжно - літо видасться дощовим.
Розгорнути
Народився Микола Скрипник
(1872, м. Ясинувата Донецька область – 1933) – радянський партійний і державний діяч. Активний провідник українізації.
«...Щоб український селянин пішов за донбасівським пролетарем... треба, щоб донбасівський пролетар став на бік українського селянина в національному змісті» (Микола Скрипник)
Розгорнути
Народилась Ольга Даценко
(1903, с. Шишаки Полтавської обл. - 1993) - українська актриса. Артистичну кар'єру розпочала в театрі "Березіль". Зазнала політичних репресій та заслання. Працювала в театрах України та Карело-Фінської РСР.
Розгорнути