chrome firefox opera safari iexplorer

Киянам заборонили купатися на столичних пляжах аж до кінця літа

02 серпня 2012 о 09:38

Заступник головного лікаря Київської санітарно-епідеміологічної станції Юлій Жигалов не відкидає, що заборона на купання на столичних пляжах буде діяти до кінця літа.

Як пише Сегодня, закривши всі пляжі Києва ще місяць тому, СЕС так і не відновила їх роботу, оскільки чергові проби води виявилися поганими.

«Було виявлено шестиразове перевищення індексу лактозо-позитивних кишкових паличок, який є індикатором загального забруднення води! При нормі для купання у водоймі 5 тисяч паличок на літр води тут було від 25 до 32 тисяч на літр. Крім того, через спеку у водоймах гниють водорості і гине риба», — заявив газеті заступник головного лікаря Київської СЕС Юлій Жигалов.

Як відомо, кишкова паличка при потраплянні в організм людини викликає різні інфекційні захворювання — сальмонельоз, дизентерію, розлади. «Все це відбувається з водою через спеку, її температура тримається на рівні 27-28 градусів тепла. Думаю, що ситуація поліпшиться тільки восени. Адже для того, щоб вода очистилася, необхідно, щоб температура повітря знизилася хоча б до 22 градусів і протрималася такою не менш як два-три тижні. Першим очиститься Дніпро, потім озера, оскільки в них вода змінюється повільніше», — зазначив Жигалов.

У свою чергу, гідробіологи зазначають, що в Дніпрі купатися небезпечно, незалежно від погоди і пори року, оскільки в річку скидається багато відходів. За їх словами, в районі Оболоні небезпечно через очисні споруди Вишгорода, а в районі Нижніх садів в жалюгідному стані перебувають господарсько-побутові стоки.

«У районі Московського моста скидаються води систем озер Опечень, з яких зливається вся зливова каналізація з Оболоні і всіх навколишніх районів. Гавань — тут судноремонтний завод, суднобудівний, багато автопідприємств і т.д., а під Верхнім і Нижнім Валами проходить подільський колектор, який в районі вантового моста теж скидає забруднену воду в Дніпро», — заявив старший науковий співробітник відділу екології водоймищ Інституту гідробіології НАНУ Юрій Плигін. Він додав, що водойми на Русанівських садах також забруднені через вигрібні ями приватних будинків.

У комунальному підприємстві Плесо, яке стежить за київськими водоймами, кажуть, що не в силах вплинути в цьому році на стан їх забрудненості. «Це ж не тільки у нас в країні, а й в інших країнах світу в спеку підвищується кількість бактерій у воді», — наголосив гендиректор Плесо Павло Походій.

За його словами, Дніпро очистити неможливо, а на озера можна вплинути, але при наявності величезних грошей. «Щоб очистити одне озеро від мулових відкладень, очерету, так, щоб рівень піднявся і покращився водообмін, потрібно близько 10 млн грн. В наступному році ми плануємо очистити озеро Тельбін. Тоді, за нашими підрахунками, водообмін в ньому буде відбуватися не два рази за сезон, а п'ять. Це буде сприяти тому, що у воді стануть менше розмножуватися кишкові палички», — додав Походій.

Розділи: Довкілля

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути