chrome firefox opera safari iexplorer

Українським школярам продають зошити із «Гламурними диктаторами»

25 серпня 2012 о 10:29

Напередодні 1 вересня у магазинах деяких українських міст на розкладках зі шкільною канцелярією з’явилися зошити з портретами комуністичних вождів ХХ століття.

Зі сріблястої голографічної обкладинки на нас дивляться Ленін, Сталін, Мао Цзедун, Кастро і Че Гевара. Серія зошитів називається “Гламурні тирани”, пише «Високий замок».

Також, поруч із цими “шедеврами” у книгарні в центрі Києва є й зошит із зображенням автомата Калашникова на фоні кремлівської зірки. Отакої! Українським школярам підсовують портрети найбільш кривавих диктаторів ХХ століття, та ще й пропагують зброю. Цій компанії хіба що Гітлера не вистачає...

Таку “агітпродукцію” виготовляє дніпропетровське видавництво на замовлення російської фірми. Нещодавно спроба продавати такі ж зошити була зафіксована у Дніпропетровську, але там вони ні в кого здивування не викликали.

У Тернополі, де також намагалися торгувати “Гламурними тиранами”, після обурення батьків, зошити зникли з прилавків магазинів. Виробники одіозних канцтоварів розводять руками. Мовляв, що тут такого, на зошитах зображені відомі історичні особистості, а зміст малюнків на обкладинках жодного погодження не потребує.

Представник столичного магазину, де продавали зошити, стверджував, що вони призначені не для учнів молодших класів, а для старшокласників, які обізнані з історією.

Та чому тоді на обкладинках не надрукувати портрети видатних українців — Ярослава Мудрого, княгині Ольги, Володимира Великого, Лесі Українки?

Коментар для «ВЗ»

Юрій СЛИВКА, доктор історичних наук

Ставлюся до торгівлі зошитами із зображенням Леніна і Сталіна вкрай негативно. Це повернення до тоталітарної системи. По-друге, це паплюження нашої історії, відтворення постатей, які завдали непоправної шкоди нашому народові, здійснювали політику геноциду щодо України. Це вигідно тільки одній країні — Росії, шовіністичній державі, яка взяла курс на відновлення імперії. І, безумовно, це вигідно нашим холуям, “п’ятій колоні”, і тій владі, яка називається “чужоземна орда”. Треба вкрай рішуче засудити такі речі, громадськість має долучитися до цього процесу. Таку продукцію не можна продавати на прилавках українських книгарень і магазинів.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі