chrome firefox opera safari iexplorer

60 із 300 фільмів, які покажуть на «Молодості», — українського виробництва

18 вересня 2012 о 13:30

Цього року міжнародний кінофестиваль «Молодість» матиме гучне відкриття — 20 жовтня в Національній опері, а фестивальними локаціями, як завжди, стануть столичні кінотеатри «Київ», «Жовтень», «Кінопанорама», «Київська Русь» та «Кінопалац».

Фільм–відкриття буде німим — це сатирична комедія 1929 року українського режисера Миколи Шпиковського «Шкурник», яка отримала славу першої стрічки, забороненої більшовицькою владою. «Шкурник» — це авантюрне роуд–муві, в центрі якого звичайний київський обиватель — Аполлон Шмигуєв. У громадянську війну цей безпринципний персонаж постійно змінює політичні переконання, аби вийти сухим із води. «Він знятий у фарсовій манері — це ґротескова комедія, — розповідає директор кіноархіву Національного центру Довженка Іван Козленко. — Але насправді це пасквіль на радянську владу. Фільм настільки вибивається зі всього обсягу тогочасних пропагандистських агіток, що за ним можна затвердити статус справді талановитого твору». Гостям «Молодості» стрічку Шпиковського покажуть у супроводі симфонічного оркестру, що виконуватиме твори, спеціально написані для фільму.

Традиційно конкурсна програма фесту складатиметься із секцій «Студентські фільми», «Короткометражні фільми» та «Повнометражні фільми». Позаконкурсна ж обіцяє спектр французьких, німецьких, скандинавських та російських стрічок (останні були відібрані на основі співпраці з російським кінофестивалем «Кінотавр»). Так, на Фестивалі фестивалів на глядачів чекатимуть титуловані за останній кінорік стрічки, зокрема скандальний фільм–призер цьогорічного Венеціанського кінофестивалю «П’єта» Кім Кі Дука, «Полювання» датського режисера Томаса Вінтерберга, що отримав приз за найкращу чоловічу роль у Каннах. Серед запланованих ретроспектив організатори обіцяють потішити фільмами Мілоша Формана, Богдана Ступки, Алена Роб–Гріє. У спеціальній секції «Синергія» (синтез кіно та сучасного мистецтва) покажуть ретроспективу фільмів корифея постмодернізму в кіно канадця Артура Лібсета.

Також відбудуться всеукраїнські прем’єри документального фільму Крістофера Кеннеллі «Пліч–о–пліч» (про історію і технологічний процес цифрового та фотохімічного створення фільму), спродюсованого Кіану Рівзом, та стрічки Кевіна МакДональда про відомого ямайського виконавця Боба Марлі. Ще одна прем’єра, що обіцяє бути цікавою, — Кіра Муратова особисто завітає на фестиваль, аби представити свою останню роботу «Кінопроби. Однокурсники».

Загалом організатори нарахували близько 60 українських конкурсних стрічок. Зокрема, стрічка Дар’ї Онищенко «Істальгія» братиме участь в основному конкурсі. Фільм було знято в українсько–німецько–сербській копродукції. Зйомки відбувались у Києві, Мюнхені та Белграді. «Істальгія» — це три новели, об’єднані спільним сюжетом. «Я вважаю, що це вже наша перемога — молодий український фільм буде присутнім у такому профільному, старому, мудрому українському фестивалі», — заявила голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова. У короткометражному конкурсі участь візьме цьогорічний призер фестивалю в Локарно — стрічка Мирослава Слабошпицького «Ядерні відходи».

Незмінним залишиться і національний конкурс, до якого ввійдуть стрічки українського виробництва 2011—2012 років. «Думаю, що ми порадуємо вас багатьма фільмами, які здебільшого зроблені за державної підтримки. Це дуже приємно, адже свідчить про позитивні зміни у вітчизняному кінематографі», — зазначив генеральний директор «Молодості» Андрій Халпахчі.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути