chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині герой України-"регіонал" вбиває річку аміаком

28 вересня 2012 о 14:57

У річці Гірський Тікич у Черкаській області знову масово гине риба. Місцеві звинувачують цукровий завод.

«Щойно йшов вздовж річки й бачив суцільну стіну чорної води», – скаржиться листоноша Валерій Чамлай.

«Дійсно, нам дзвонили із Тального та з села Криві Коліна, де протікає Гірський Тікич, – каже виконувач обов'язків головлікаря тальнівської санепідемстанції Леонід Краус. – Кажуть, що риба спливає пузом догори. Я так розумію, що з Тальнівського цукрового заводу спустили гарячу воду. А разом з нею і трохи аміаку. Аміак убиває у воді кисень і риба спливає. Рибі потрібно звикнути, що працює цукровий завод. А вона звикати не хоче. Тому й гине».

Директор Кривоколінської ГЕС Михайло Атаманюк каже, що вздовж берега бігають хлопчики з хватками і ловлять рибу.

«Радіють, що цукрозавод запрацював», — зазначив він.

Тальнівський цукровий завод щороку по кілька разів зливає брудну воду не у відстійники, а прямо в річку. Охоронці заводу не пускають на територію працівників санітарної станції.

Свою вину заперечують. Цукрозавод належить «регіоналу», Герою України Геннадію Бобову.

«Треба запросити цього кандидата в депутати скупатися в Тікичі, – каже місцевий житель Віктор Красніцький. – Хотів би я побачити, яким він вийде після цієї купелі».

Місцева влада ніяк не реагує на постійні отруєння річки. Улітку місцеві жителі збиралися пікетувати цукрозавод і зібрали кілька сотень підписів з вимогою припинити знущання над річкою.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Довкілля

24 січня

Інші дати
Народився Іван Бутенко
(1854, Херсонщина – 1891) – український оперний співак (бас). Виконавець партій Тараса («Тарас Бульба»), Руслана («Руслан і Людмила»), Пимена («Борис Годунов»), Мефістофеля («Мефістофель») та ін.
Розгорнути
Народився Станіслав Людкевич
(1879, м. Ярослав, Польща - 1979) - український композитор і педагог. Автор кантат і хорових  композицій на твори Тараса Шевченка, Івана Франка, Маркіяна Шашкевича, Максима Рильського.
Розгорнути
Народився Остап Нижанківський
(1863, с.Малі Дідушичі Львівської обл. - 1919) - український композитор, диригент. автор хорових творів, пісень на вірші Т. Шевченка. Засновник і диригент товариства "Боян".
Розгорнути
Народився Юрій Покальчук
(1941, м. Кременець Тернопільської обл. - 2008) - український письменник, перекладач, літературознавець. Автор оповідань, повістей, романів, літературно-критичних праць.
Розгорнути