chrome firefox opera safari iexplorer

Результати конкурсу дитячих творів «Діти про свій рідний край»

26 вересня 2012 о 12:32

До 21-ї річниці незалежності України керівник Черкаської організації Фонду «Рідна країна» Володимир Гресь за інформаційної підтримки світоглядного порталу «Рідна країна» та  газети «Лівобережна» провели вже традиційний  конкурс дитячих творів та малюнків «Діти про свій рідний край».

Участь у конкурсі взяли майже півсотні юних черкащан дошкільного та молодшого шкільного віку, що вислали на адресу конкурсу десятки чудових віршів, творів та малюнків, які присвятили своїй малій Батьківщині.

Ми вдячні УСІМ дітям та їхнім батькам, які надіслали нам конкурсні роботи!

Нагадаємо, участь у конкурсі брали діти Черкаської області, які, за умовами конкурсу мали розповісти, як і чому вони люблять свій рідний край.

Цього року переможцями у трьох номінаціях  журі визначило:

 «Найкращий твір»

  1. 1.      Бокоч Віталій, 4 клас (с. Гладківщина Золотоніського району Черкаської обл...)
  2. 2.      Одинець Андрій, 3 клас (м. Золотоноша Черкаської обл.)
  3. 3.      Якименко Дар’я, 4 клас (с. Гладківщина Золотоніського району Черкаської обл.)

«Найкращий вірш»

  1. 1.      Руденко Софія, 5 клас ( с. Подільське Золотоніського району Черкаської обл...)
  2. 2.      Панченко Анастасія, 5 клас (с. Загородище Чорнобаївського району Черкаської обл...)
  3. 3.      Заболотня Катерина, 3 клас (м. Звенигородка Черкаської обл...)

«Найкращий малюнок»

  1. Шаповал Назар, 4 клас (с. Пальміра Золотоніського району Черкаської обл.)
  2. Пух Андрій, 1 клас  (селище Драбове-Борятинське Драбівського району Черкаської обл.)
  3. Пісний Олег, 1 клас  (с. Митлашівка Драбівського району Черкаської обл...)

Вітаємо переможців та даруємо  їм  корисні подарунки від Фонду «Рідна країна».

Окрім того, кращі твори і малюнки, як і обіцяли, розміщаємо на порталі «Рідна країна» та в газеті «Лівобережна».

Бокоч Віталій, 4 клас (уривок з твору)

«Кожній людині мила своя сторона. На рідній землі людина почувається господарем… Я люблю українську весну – буйну й неповторну. Це — квітучі сади з хрущами та бджолами, це — перелітні птахи, які повертаються з теплих країв, це – перші проліски у лісах, це – травневі духмяні конвалії… Люблю річку Дніпро з її мальовничими берегами, увінчаними вербами. З її оптимістичними рибалками, які можуть просидіти майже весь день за ловлею окунів… Люблю українську осінь з її вкритими у золото і багрянець деревами, ранковими туманами, потемнілими повноводними ставками… Любіть свій рідний край, свою землю!»

Руденко Софія, 5 клас

Юна україночка

Народилася я україночкою,

В руках з калиновою гілочкою,

В кісках з червоними стрічечками,

Біля гаю з блакитною річечкою.

Дівчинка я – україночка,

Черкащаночка, подоляночка!

Мову рідную вивчаю,

Край свій рідний прославляю.

Нуж бо українські діточки,

Візьмемо калинові гілочки,

Батьківщину і народ свій

Прославлятимемо,

Від посягань ворожих

Оберігатимемо!

Шаповал Назар, 4 клас

Говорячи про ідею проведення конкурсу, його організатор Володимир Гресь наголосив, що любов до України розпочинається з любові свого рідного села, селища та міста. За його словами, саме з метою пропагування патріотизму у дітей Фонд «Рідна країна» і вирішив провести такий конкурс.

Як відомо, Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» вже кілька років поспіль проводить конкурси з нагоди Дня незалежності України. Лише минулого року було визначено переможців у двох конкурсах:«Що б я зробив для України» та «Діти про свій рідний край», у яких взяло участь понад 100 патріотів України.

 «Рідна країна»

Розділи: Конкурси

16 серпня

Інші дати
Антон Задонцев
1908 – український учений у галузі рослинництва. Директор Всесоюзного науково-дослідного інституту кукурудзи (м. Дніпропетровськ).
 
 
Розгорнути
Річниця Зборівської битви
1649 – відбулася Зборівська битва – переможна битва козацької армії, очолюваної Богданом Хмельницьким, з польським військом під командуванням короля Яна ІІ Казимира під Зборовом (тепер Тернопільська область). В результаті 18 серпня 1649 р. був укладений Зборівський договір, за умовами якого визнавалася самоврядність Війська Запорозького, Гетьманщини; на землях Війська Запорозького влада належала гетьману, чисельність козаків Війська Запорозького обмежувалась реєстром у 40 000 осіб.
Розгорнути
Народився Микола Дашкевич
(1852, с. Бежів, Житомирської області – 1908) – український літературознавець, історик.  Автор праць про Івана Котляревського, дослідник українських дум, історії Галицько-Волинського князівства.
Розгорнути
Народився Іван Дряпаченко
(1881, с. Василівка, нині Чернігівська область – 1936) – український живописець, графік, колекціонер. Автор полотен «На озері», «Косарі», «Лелеки перед грозою», «Назустріч вечору», «Параска у святковий день».
«Нашої красуні Василівки я не проміняю на жодну Венецію. Садки й гаї, білі хатки й чарівна ріка української пісні !» (Іван Дряпаченко).
Розгорнути