chrome firefox opera safari iexplorer

Лавра та Маріїнський парк можуть сповзти вниз до Дніпра

11 жовтня 2012 о 11:33

У парковій зоні з краєвидом на Дніпро гуляти тепер небезпечно, адже Київ потихеньку сповзає вниз, йдеться в сюжеті ТСН.

Асфальтова дорога тріснула, а земля розходиться під ногами. Якщо не зупинити цей процес, схил сповзатиме до рівного місця, застеріг геолог Василь Боковий.

Під загрозою опинилася вся панорама столиці. Сповзти можуть Києво-Печерська лавра, Аскольдова могила, Маріїнський парк, Арка дружби народів, Андріївська церква — загалом 80 аварійних об'єктів.

Не посунеться лише Верховна Рада, бо стоїть на стійкому ґрунті. А ще — скандальний будинок на Грушевського, 9-а та новий вертолітний майданчик, бо вони зведені на гігантських бетонних палях, і земля їм взагалі не потрібна.

Тим часом держава не фінансує укріплення схилів, натомість, на них не припиняють будівництва, які й стали однією з причин столичних зсувів.

Єдине, завдяки чому ще тримаються київські пагорби — це штольні, тунелі яких проходять під землею в центрі столиці. Вони складають дренажну систему, пояснив працівник управління протизсувних робіт.

Через щілини у стелі вода просочується у штольню і далі по трубах стікає в річку. Сто кілометрів підземних шляхів висушують схил і він стоїть на місці. Але нині це все знаходиться в аварійному стані: підлога піднімається, а стіни розсипаються. Через бруд вода просто не стікає – саме тому це все треба чистити.

Капітального ремонту у штольнях не було з радянських часів. Тож перенасичені водою, дніпровські схили потроху сповзають.

В управлінні підрахували, що на ремонт підземних штолень потрібно 20 мільйонів гривень. Ще дорожче коштуватиме укріплення палями.

Розділи: Суспільство

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути