chrome firefox opera safari iexplorer

Лавра відкриє таємні підземні споруди для туристів

31 жовтня 2011 о 10:33

Києво-Печерський заповідник збирається відкрити для екскурсій таємні підземні споруди. Вони пролягають майже під усією територією заповідника.

Непримітний вхід, який щоденно минають сотні  відвідувачів Верхньої Лаври. Важкі сталеві ґрати і  залізні двері відділяють соборну площу, заповнену екскурсантами, від холодних підземель, де не ступала нога туриста.

Євгенія Чередниченко професійно займається вивченням підземель Лаври. Стверджує, що ці споруди у центрі Києва - унікальні. Їх створювали протягом дев'яти століть.

Нині досліджено близько тисячі квадратних метрів підземель. Екскурсоводи розповідають, є і недосліджені печери — засипані піском або забетоновані за часів радянської влади. На входи до підземних коридорів можна натрапити у найнеочікуваніших куточках лаври. У радянський час тут був режимний об'єкт — гараж першого секретаря ЦК КПУ — Володимира Щербицького. Під гаражем - лаврські підземелля. Керівництво Заповідника обіцяє незабаром пустити під землю туристів.

Це - підвал корпусу реставраторів. За малопомітними дверима відкривається ще одне таємниче підземелля.  Більшість людей, які працюють у бідівлі, навіть не підозрюють про таке сусідство. Як і більшість лаврських підземок — просторі палати під офісом знайшли випадково. Розширювали технічний підвал. Зруйнувавши одну зі стін, побачили величезну підземну залу з галереями.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути