chrome firefox opera safari iexplorer

Підземелля Львова об'єднають тунелями заради туристів

29 січня 2013 о 09:14

У Львові створять екскурсійний маршрут «Підземне місто». Пролягатиме через увесь підземний центр міста.

У 2010 році Львів виграв грант Європейського Союзу на фінансування міжнародного проекту «Підземне місто: розвиток та популяризація транскордонного туристичного маршруту підземними трасами Львова, Жешува та Любліна».

«Цей проект планували розпочати ще п'ять років тому. Торік отримали півмільйона євро гранту. Гроші пішли на дослідження, створення концепції, проектно-кошторисну документацію. Через рік можемо писати нові гранти на втілення задуму у життя, будемо залучати державні кошти. Остаточно повністю відкриють маршрут через 10-12 років. Польські міста-партнери Люблін та Жешув готували маршрут підземеллями більше десяти років і за мільйони євро» — каже заступник міського голови Василь Косів.

Більше року тривали дослідження існуючих підземель Львова, пивниць та підвалів. Фахівців цікавили безпечні, некомерційні об'єкти, які пролягали по умовному маршруті.

За задумом, це буде безперервний екскурсійний маршрут завдовжки 800 метрів із сходу до заходу центру міста. Задля цього об'єднають шість об'єктів, у яких є підземелля. Основні — це Високий і Низький мур біля вежі Корнякта, підземелля Ратуші, підземелля церкви Преображення Господнього. Хотіли ще додати діюче підземелля музею історії Релігії, але там зберігають цінні архіви.

«Найбільша проблема — багато цінних підземель міста перебувають у власності львів'ян. Там тримають картоплю, викидають сміття. Ми не можемо ними скористатися. Аби об'єднати усі підземелля на екскурсійному шляху — будемо рити тунелі. Готові об'єкти відкриватимемо частинами. Наприклад, у підземелля Ратуші під львівською міською радою плануємо зробити виставковий зал. Все готово, потрібно підібрати експозицію», — каже начальник управління охорони історичного середовища Львова Лілія Онищенко.

«Зараз у Львові можна побувати у більш ніж п'яти невеликих підземеллях. Дуже популярні екскурсії підземеллями музею історії Релігії, мистецької галереї „Равлик“, під церквою Михайла. Торік відкрили екскурсію копальнями кави — то це взагалі „бум“ був. Виконавці проекту повинні розуміти, що голими стінами і розповідями гіда нікого не привабиш. Має бути театралізоване дійство, шоу із світлом і тінями, оформлення відповідне. Турист повинен відчути себе так, наче побував у середньовічному місті. Єдине, що не можна — лякати людей. Також категорично не можна водити туристів в колектори, наприклад, до річки Полтва. Там купа інфекцій», — каже відомий львівський екскурсовод Петро Радковець.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Туристичні новини