chrome firefox opera safari iexplorer

Львівський Костел єзуїтів відкриває підземелля для відвідувачів

05 червня 2014 о 13:03

З 6 червня можна буде оглянути підземелля колишнього Костелу єзуїтів, а тепер Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові.

Відвідини підземелля будуть безкоштовними.Щоб потрапити у підземелля, треба попередньо записатися в інформаційному центрі храму за телефонами.

Представники ордену єзуїтів з’явилися у Львові в 1584 року. А вже у 1610-му розпочалося будівництво храму. Архітектура костелу орієнтована на римський костел Іль Джезу (1570) архітекторів Джакома Віньйоли і Джакома делла Порти, який був зразковим для костелів єзуїтського ордену.

Храм частково постраждав під час ІІ Світової війни. Після реставрації 1959 року костел використовували як склад, а від 1970-х років передали Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника НАН України під книгосховище.

8 липня 2010 року Львівська міська рада передала храм у власність Курії Львівської архиєпархії УГКЦ.

Храм є першою пам’яткою барокової архітектури у Львові, він є однією з найбільших культових будівель Львова: його довжина — 41 м, ширина — 22,5 м, висота — 26 м.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Туристичні новини

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути