chrome firefox opera safari iexplorer

Костел Св. Миколая у Києві — в аварійному стані

17 червня 2013 о 13:34

Костел Святого Миколая на вул. Великій Васильківській, 77 у Києві збираються почати ремонтувати цього літа.

Будівля, зведення якої курирував архітектор Городецький, зараз перебуває в аварійному стані – ремонт там проводився ще в 1982 році, повідомляє УНІАН з посиланням на «Сегодня».

Останнім часом її стан значно погіршився через рясні снігопади. Усередині протікає дах, вода скупчується в підвалі, через що підмокає фундамент. Днями вхід у костел обнесли парканом, на якому – табличка з написом «Обережно! Небезпечна зона».

«Будівля, яка є пам'яткою архітектури і належить державі, нещодавно визнана аварійною надзвичайною комісією КМДА. У зв'язку з цим ми підготували документи, і будемо звертатися до Кабміну, щоб виділили гроші на терміновий ремонт. Потрібно 12-15 мільйонів гривень. Роботи необхідно почати якомога швидше, щоб усунути течу до початку осінніх дощів. Інакше стан костелу погіршиться», – повідомив міністр культури Леонід Новохатько, додавши, що пізніше буде вирішуватися питання про ремонт всього костелу.

Теча в даху – далеко не єдина проблема. Поступово розсипається фасад костелу. Шматки ліпнини можуть відвалитися, про що і свідчить табличка перед будівлею, що закликає до обережності.

«Фасад ремонтували близько 10 років тому. Думаю, не зовсім якісно, тому він і прийшов в такий стан. Можливо, згубно впливають вібрації від метро», – розповів настоятель римсько-католицької парафії отець Аркадіуш Ціхля.

За його словами, під час дощів віруючі змушені підставляти відра у внутрішніх приміщеннях, щоб збирати воду, яка ллється з даху.

«Добре, що поки сухо в залі, де проводяться служби та концерти органної музики, – на голову людям не капає. Орган костелу (був спеціально сконструйований чеськими майстрами в 1980 році) поки не постраждав, але якщо його заллє, наслідки можуть бути незворотніми», – каже отець Аркадіуш.

Він сподівається, що під час робіт з усунення аварії в костелі проводитимуться богослужіння, але для безпеки відвідувачів потрібно спорудити критий прохід-коридор. Римо-католики підрахували, що на його комплексний ремонт необхідно $18 млн.

До речі 

Миколаївський котел — серед 30 номінантів на звання 7 чудес Києва. Як відомо, зараз на сайті   7chudes.in.ua триває Інтернет-голосування, де кожен відвідувач може обрати свої 7 чудес Києва.

Результати акції будуть відомі 23 серпня за підсумками Інтернет-голосування та опитування ста експертів.

Станом на 17 червня Костел Св. Миколая на 5-й позиції рейтингу Інтернет-голосування.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути