chrome firefox opera safari iexplorer

На Донеччині встановили одразу два рекорди

03 жовтня 2012 о 15:19

Нещодавно Книга рекордів України поповнилася відразу двома рекордами: 232-у річницю з дня заснування свого селища жителі Ялти ( на березі Азовського моря в Донецькій області) відзначили виготовленням найбільшого в країні чебурека. А з маленьких чебуреків виклали карту України.

Представник Книги рекордів України Сергій Калинич зафіксував, що карта країни вийшла розміром 4,4 на 2,8 метра, а гігантський чебурек — 2,02 на 1,08 метра.

Як повідомив Сергій Калинич, ялтинський чебурек, мабуть, найбільший у світі. А попередній рекорд був зафіксований два роки тому в Євпаторії, де спекли чебурек розміром 55 на 32 см.

Місцеві жительки, які на кухні дитсадка з ночі пекли чебуреки за «секретним» грецьким рецептом, розповіли, що на виготовлення мега-чебурека і звичайних чебуреків (для карти України) пішло 30 кг м’яса, 18 кг борошна, чотири кілограми цибулі, 10 пачок чорного меленого перцю, а також певна кількість... горілки, яку використовують при замішуванні тіста для грецьких чебуреків.

Готували смакоту близько п’яти годин, а з’їли після офіційної реєстрації рекорду за п’ять хвилин!

Розділи: Суспільство

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути