chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день ненасильства

02 жовтня 2012 о 09:36

Міжнародний день ненасильства (International Day of Non-Violence) встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 15 червня 2007 року. Дата вибрана не випадково: 2 жовтня народився Махатма Ганді, лідер руху за незалежність Індії та основоположник філософії ненасильства, передає УНН.

Відповідно до резолюції ООН, Міжнародний день служить додатковим приводом для того, щоб «пропагувати ненасильство, в тому числі шляхом освітньої і суспільно-роз'яснювальної роботи». У документі підтверджується «універсальна значимість принципу ненасильства», а також бажання «затвердити культуру світу, терпимості, розуміння та ненасильства».

Державний міністр з міжнародних справ Індії Ананд Шарма, вносячи цю резолюцію від імені 140 авторів на розгляд Генеральної асамблеї, заявив, що широкий і різноманітний спектр творців документа є відображенням почуття глибокої поваги до Махатми Ганді, а також неминущого значення його філософських поглядів. У своєму виступі він навів наступний вислів покійного керівника: "Ненасильство є найбільшою силою в руках людства. Воно могутніше самого потужного руйнівного зброї, породженого людською винахідливістю ".

Розділи: Суспільство

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути