chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві пройде культурно-мистецький фестиваль «Покрова.UA»

10 жовтня 2012 о 18:11

13 жовтня відбудеться І Київський культурно-мистецький фестиваль «Покрова.UA».

Про це «Рідній країні» повідомили організатори фестивалю — Київська міська організація Спілки Української Молоді в Україні (СУМ в Україні).

«Свято Покрови носить символічний характер в українській культурі, — розповідає одна з організаторів заходу Людмила Юрченко. – Божа Мати була покровителькою українських козаків. 14 жовтня 1942 року з’явилася Українська повстанська армія, цьогоріч ми відзначаємо 70-річчя її створення. Тому Покрова – це свято борців за незалежність українського народу».

У програмі фестивалю – і співи етноколективів, і виступи представників Школи бойового гопака, а також показ фільму Івана Канівця «Українська революція» та лекції з історії від Володимира В’ятровича і Павла Подобєда.

Наймолодші відвідувачі зможуть взяти участь у майстер-класах від журналів «Крилаті», «Жила». Любителі поезії зможуть послухати поетів та бардів літоб’єднання «Севама».

Програма фестивалю

(13 жовтня, початок о 12:00)

Місце: Київ, музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19 (м.Арсенальна)

12.00 – 16.00
Гурти «Первоцвіт», «Фолькнери», «ВАРЙОН»;
фольклорне тріо у складі: Анастасія Друзюк, Юлія Новосад та Вікторія Коломієць;
Літоб'єднання Севама: барди Олексій Бик і Юрій Рудницький, поети Владислав Молодід, Оксана Яблонська, Юрій Сорока;
Школа Бойового Гопака.
Майстер-класи для дітей та дорослих.

16.00 — 17.00
Фільм Івана Канівця «Українська революція».
Лекція історика Павла Подобєда «Кияни у збройній боротьбі за незалежність».

17.00 — 18.00
Лекція історика Володимира В'ятровича про Українську Повстанську Армію.

Вхід вільний.

«Рідна країна»

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі