chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відновлять меморіальну дошку Степану Васильченку

22 жовтня 2012 о 10:12

Меморіальну дошку видатному українському письменникові Степану Васильченку відновлять на приміщенні 6-го корпусу Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана на вул. Мельникова, 81. Відповідна ініціатива письменників Дмитра Павличка та Юрія Щербака була підтримана на засіданні постійної комісії Київради з питань культури та туризму, повідомили УНН у прес-службі голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

«Звичайно, наша комісія підтримала зазначене звернення, адже на сьогодні важливо не лише встановлювати нові меморіальні дошки, а й поновлювати ті форми увічнення пам’яті українських діячів, які з незрозумілих причин були втрачені. Це дасть можливість насичити Київ культурним та історичним духом», — прокоментував О. Бригинець.

Депутат розповів, що саме на фасаді цієї будівлі, де раніше розміщувалась 6 гімназія, й знаходилась меморіальна дошка, що вшановувал а пам′ять відомого письменника С. Васильченка. Але після того, як приміщення перейшло під 6-й корпус Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана і відбулася його реконструкція, меморіальна дошка з невідомих причин зникла.

Довідка. Степан Васильович Васильченко (справжнє прізвище — Панасенко; 27 грудня 1878 — 11 серпня 1932, Київ) — український класик і педагог. Автор відомих творів «Вечеря», «У панів», «На чужину», «Свекор», «Циганка» та ін.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...