chrome firefox opera safari iexplorer

В Украї пройде другий фестиваль екологічної урбаністики «Акумулятор»-2012

01 жовтня 2012 о 15:54

«Акумулятор» уперше відбувся в серпні минулого року. Головною ідеєю фестивалю було за допомогою актуального мистецтва започаткувати дискусію, присвячену проблемам міста – його розвитку, його занепаду, його перспективам. Художники, письменники та музиканти з різних міст України та Польщі говорили про проблеми екології та збереження історичних пам’яток, архітектуру та інтеграцію міського ландшафту в художній простір.

Події фестивалю викликали доволі потужний резонанс, як у ЗМІ, так і серед глядацької аудиторії. Разом із тим більшість проблем, озвучених під час першого фестивалю, зокрема проблеми збереження старих будівель, вирубки зелених насаджень, загалом – проблеми гармонійного розвитку міського середовища, на жаль, і надалі лишаються для Харкова більш ніж актуальними, потребуючи нашої безпосередньої участі й солідарності, — зазначають організатори. Тож вони вирішили продовжити свою ініціативу.

Втім, цьогорічний «Акумулятор» буде дещо відрізнятися від минулорічної акції. Перш за все – форматом проведення. Цього року оргкомітет вирішив проводити фестивальні акції протягом цілого місяця. Тож на харків’ян у жовтні очікує надзвичайно цікава та насичена програма. Зокрема, в межах фестивалю планується концерт, присвячений Дню захисту тварин, серія художніх виставок у вітринах магазинів, міський вело-квест, серія лекцій на екологічну тематику, цикл урбаністичних перформансів від Романа Мініна та групи «SVITER», презентація нового альбому Сергія Жадана й групи «Собаки в Космосі» та багато інших акцій.

Оргкомітет традиційно закликає до співпраці всіх небайдужих, наголошуючи на тому, що проблеми, якими займається «Акумулятор», є нашими спільними проблемами і потребують спільної участі.

З повною програмою фестивалю можна ознайомитися тут.

Розділи: Довкілля

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути