chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра пропонуємо оцінити захоплюючу красу найбільшого озера Закарпаття — Синевиру

19 жовтня 2012 о 14:07

20 жовтня на телеканалі ТВі покажуть восьму програму з циклу «7 природних чудес України». Цього разу глядачі помилуються найкоштовнішим природним скарбом Національного природного парку «Синевир», який є однією з візитних карток Українських Карпат

Велична водойма утворилася в результаті потужного зсуву, викликаного землетрусом, близько 10 тисяч років тому. Розташований Синевир на висоті 989 м. над рівнем моря, має площу 5 га та максимальну глибину  22 м. Краєвиди Синевиру відзначаються надзвичайною мальовничістю й величністю, що приваблює сюди щороку тисячі туристів. Посередині озера розмістився невеликий острівець площею всього кілька метрів, який через своє розташування отримав народну назву Морське око.

Озеро Синевир оповите легендами. За однією з них, воно утворилося від потоку сліз графської доньки Синь на місці, де було вбито її коханого, простого верховинського пастуха Вира.

Про ці та інші таємниці найбільшого озера Закарпаття дивіться на телеканалі ТВі у суботу, 20 жовтня о 20:30.

Нагадаємо, що 25 серпня  побачили світ нові фільми про українські чудеса: телеканал ТВі розпочав трансляцію програм «7 природних чудес України».

Першим на розсуд глядача був представлений спецномінант акції – Балаклавська бухта з мисами Айя та Фіолент. Усі бажаючі можуть переглянути ВІДЕО програми тут.

Другим об'єктом, про якого розповіли на ТВі стали Олешківські піски. ВІДЕО програми.

Подільським Товтрам присвятили третю програму. ВІДЕО

Асканія-Нова ВІДЕО

Гранітно-степове Побужжя  ВІДЕО

Озеро Світязь ВІДЕО

Спільними зусиллями протягом двох місяців творча команда відзняла 10 програм про 7 переможців та 3 спецномінанти акції «7 природних чудес України».

Незмінним автором ідеї та ведучим програми залишається Голова оргкомітету акції «7 чудес України», відомий громадський діяч Микола Томенко.

Протягом більш ніж 2 місяців глядачі зможуть побачити унікальні кадри із Біосферного заповідника «Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», Дністровського каньйону, Мармурової печери, Національного природного парку «Подільські Товтри», озер Світязь та Синевір.

Ведучий та автор ідеї Микола Томенко розповів, що концепція програми не лише продемонструвати, як мало відомі, так і популярні місця, що отримали звання 7 природних чудес України, а й через розповідь про них спонукати наших громадян до активного відпочинку.

«Це пропаганда не тільки природної краси в Україні, а й туризму, активного і здорового способу життя, — наголосив М.Томенко. — Тому в кожній програмі ми намагалися максимально підказати та показати українським глядачам те, що в Україні є чудові можливості для туристичного і активного відпочинку».

Фото — Лук'ян Сельський

«Рідна країна»