chrome firefox opera safari iexplorer

У суботу пропонуємо оцінити найглибше озеро України — Світязь

27 вересня 2012 о 11:16

29 вересня на телеканалі ТВі покажуть вже шосту програму з циклу «7 природних чудес України». Цього разу глядачі помилуються найглибшим та найбільшим за об'ємом озером України, яке утворилося понад 10 тисяч років тому.

Озеро належить до групи Шацьких озер, розташованих на території Шацького національного природного парку на ВолинськомуПоліссі.

У сонячну погоду дно Світязя видно на кількаметровій глибині, що не може залишити байдужими тисячі туристів, які відпочивають на берегах озера круглий рік.

Сам Світязь чимось схожий на море. Він має довжину 9,3 і ширину 4,8 кілометра. Площа озера — 2750 гектарів. Найбільша глибина — 58,4 метра, а середня — 6,9 метра. У вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти.

Донині серед учених немає єдиної думки щодо походження Світязя і інших шацких озер. Дехто вважає, що після відступу дніпровського льодовика на Поліссі утворилося величезне водоймище.

Про ці та інші таємниці унікального озера Світязь  дізнавайтеся на телеканалі ТВі у суботу, 29 вересня о 20:30.

Нагадаємо, що 25 серпня  побачили світ нові фільми про українські чудеса: телеканал ТВі розпочав трансляцію програм «7 природних чудес України».  Першим на розсуд глядача був представлений спецномінант акції – Балаклавська бухта з мисами Айя та Фіолент. Усі бажаючі можуть переглянути ВІДЕО програми тут.

Другим об'єктом, про якого розповіли на ТВі стали Олешківські піскиВІДЕО програми.

Подільським Товтрам присвятили третю програму. ВІДЕО

Спільними зусиллями протягом двох місяців творча команда відзняла 10 програм про 7 переможців та 3 спецномінанти акції «7 природних чудес України».

Незмінним автором ідеї та ведучим програми залишається Голова оргкомітету акції «7 чудес України», відомий громадський діяч Микола Томенко.

Протягом більш ніж 2 місяців глядачі зможуть побачити унікальні кадри із Біосферного заповідника «Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», Дністровського каньйону, Мармурової печери, Національного природного парку «Подільські Товтри», озер Світязь та Синевір.

Ведучий та автор ідеї Микола Томенко розповів, що концепція програми не лише продемонструвати, як мало відомі, так і популярні місця, що отримали звання 7 природних чудес України, а й через розповідь про них спонукати наших громадян до активного відпочинку.

«Це пропаганда не тільки природної краси в Україні, а й туризму, активного і здорового способу життя, — наголосив М.Томенко. — Тому в кожній програмі ми намагалися максимально підказати та показати українським глядачам те, що в Україні є чудові можливості для туристичного і активного відпочинку».

Фото — Лук'ян Сельський

«Рідна країна»

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути