chrome firefox opera safari iexplorer

10 найбільш читаних книжок у світі

18 листопада 2012 о 12:41

За останні півстоліття було написано сотні тисяч книжок, але тільки деякі з них стали найпопулярнішими в світі.

Ось список 10 найбільш популярних книжок за останні 50 років. Цифри показують кількість примірників, виданих і проданих, але, звісно, не враховують численних перечитувань.

10. “Щоденник Анни Франк” Анни Франк – 27 мільйонів екземплярів.
“Щоденник Анни Франк” – це британська версія книжки, заснована на записах щоденника, написаного Анною Франк – єврейської дівчинкою, яка впродовж двох років ховалася разом зі своєю родиною в період нацистської окупації в Нідерландах. Зараз книжка вважається одним із ключових текстів двадцятого століття.

9. “Думай і багатій” Наполеона Гіла – 30 мільйонів примірників.
“Думай і багатій” – мотиваційна книга, написана американським письменником Наполеоном Гілом. Вона розповідає про особистісне зростання й самовдосконалення.

8. “Віднесені вітром” Марґарет Мітчел – 33 мільйони екземплярів.
“Віднесені вітром” – романтична драма Марґарет Мітчел, дія якої відбувається в штаті Джорджія в США під час американської громадянської війни. Книжка оповідає про життя Скарлетт О’Хара, дочки ірландського іммігранта. Знаменитий роман отримав Пулітцерівську премію, а його екранізація – 8 премій “Оскар”.

7. “Сутінки. Сага” Стефані Майєр – 43 мільйони екземплярів.
“Сутінки” – це перша книжка неймовірно популярної серед молоді саги американської письменниці Стефані Майєр. В історії йдеться про молоду дівчину, яка закохалася у вампіра. Книжки серії, за мотивами яких зняли фільми, були перекладені більш ніж 38 мовами у всьому світі.

6. “Код да Вінчі” Дена Брауна – 57 мільйонів екземплярів.
“Код да Вінчі” художній роман, написаний американським автором Деном Брауном. Історія оповідає про розслідування вбивства, яке сталося в Луврі. У романі частково досліджується альтернативна історії релігії: зокрема, легенда про Святий Грааль, роль Марії Магдалини в історії християнства.

5. “Алхімік” Пауло Коельо – 65 мільйонів екземплярів.
“Алхімік” був опублікований в 1987 році і став бразильським бестселером. Незабаром було продано більше 65 мільйонів екземплярів цього роману, що зробило книжку однією з найбільш продаваних в історії. “Алхімік” був перекладений більше ніж 67 мовами і завоював Світовий рекорд Гіннеса. Сьогодні Пауло Коельо став одним з найбільш читаних і впливових авторів сучасності.

4. “Володар перснів” Дж.Р.Р.Толкіна – 103 мільйони екземплярів.
“Володар перснів” – роман-епопея в стилі фентезі, написана англійським письменником Дж.Р.Р.Толкіном. Роман починався як продовження його ранньої дитячої фентезійної книжки “Гобіт”, але переріс у дещо значно більше. Епопею було екранізовано.

3. “Гаррі Поттер” Джоан Роулінґ – 400 мільйонів екземплярів.
“Гаррі Поттер” – серія з семи романів у стилі фентезі, написана британською письменницею Джоан Роулінґ. Книжка оповідає про пригоди чарівника Гаррі Поттера і його друзів. Як і багато інших найпопулярніших книжок, “Гаррі Поттера” було екранізовано. Він увійшов до списку найкасовіших фільмів в історії.

2. “Цитати Мао Цзедуна” Мао Цзедуна – 820 мільйонів екземплярів.
“Цитати Голови Мао Цзедуна” або як її часто називають “Червона книжечка” Мао Цзедуна – це збірка, що пояснює народові Китаю ідеологію Китайської комуністичної партії, що вийшла величезним накладом.

1. Біблія – 3,9 мільярда екземплярів.
Біблія – збірка священних текстів християн та іудеїв, яка залишається найбільш читаною книгою в світі. Тексти Біблії – 66 книг – створювалися приблизно впродовж 16-ти століть.

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути