chrome firefox opera safari iexplorer

Найбільшу літературну премію у світі здобув роман про алкоголіка

18 червня 2012 о 15:07

Британець Джон Мак-Ґреґор (Jon McGregor) став черговим лауреатом літературної премії Impac Dublin Literary Award, грошовий еквівалент якої складає 100 тисяч євро.

Це – найбагатша літературна нагорода у світі, — повідомляє видання The Guardian.

Книжку, що перемогла в конкурсі Impac Dublin Award, обирали зі 147 претендентів; десятку найкращих формували 162 громадські бібліотеки 45 країн світу, — пише BBC.

Книжки, що ввійшли до короткого списку, були номіновані на премію бібліотеками Австралії, Бельгії, Бразилії, Канади, Чехії, Німеччини, Ірландії, Нової Зеландії, Португалії, Росії та США.

Джон Мак-Ґреґор одержав почесну відзнаку дублінських бібліотек за свій третій роман «І навіть собаки» (Even the Dogs, 2010). Це нелінійна розповідь про алкоголіка, який помирає між Різдвом і Новим роком, а також про його знайомих наркоманів та ізгоїв.

Незалежне журі назвало роман Мак-Ґреґора «безстрашним експериментом» і «шедевром наративної техніки». «Не залякуючи й не гупаючи кулаком по столу, автор змушує нас стати і слухати».

Письменник, дебютна книжка якого 2002 року ввійшла до довгого списку Букерівської премії, мав на той час лише 26 років. Утім, і тепер Джон Мак-Ґреґор щиро здивований відгуками на роман «І навіть собаки».

«За два роки з часу виходу книжки я не припиняю дивуватися тому, як люди на неї реагують, — зізнається лауреат. – Коли я почав її писати, здавалося, це буде складна для читання річ — адже для писання це була складна книжка. Але я хотів написати цю книжку, хотів написати без будь-яких поступок на те, як легко це може читатися, — і чи провокуватиме в людей гидливість».

«Контекст, у якому вживають крек і героїн і ведуть вуличне життя, є досить неприємним, — розповідає Мак-Ґреґор. – Є певні дуже жорсткі речі в такому житті. Тож мова, якою я писав, спрямована на пробудження досить хаотичного стану свідомості й обставин».

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

14 квітня

Інші дати
Іван Кавалеридзе 
1887 – український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист. Автор пам’ятників княгині Ользі в Києві, Т. Шевченку, Г. Сковороді.
Розгорнути
 Леонід Булаховський
1888 – український мовознавець. Автор праць із загального, українського і російського мовознавства, славістики, методики викладання мови та ін. Досліджував мову творів Т. Шевченка.
Розгорнути
Народився Макар Вронський
(1910, м.Борисов, Білорусь – 1994) - український скульптор. Автор пам»яників Богдану Хмельницькому у Чигирині Черкаської області, Тарасові Шевченку у Канаді (Палермо), м.Донецьку, Михайлові Коцюбинському у Вінниці.
Розгорнути