chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті відзначили 94-у річницю ЗУНР

02 листопада 2012 о 09:15

Урочистою ходою громадськості від будинку обласної влади до будинку правосуддя розпочалися в четвер в Івано-Франківську урочистості на відзначення 94-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки.

На площі біля пам’ятника діячам ЗУНР на вулиці Грюнвальдській відбулося урочисте віче за участю представників влади, місцевого самоврядування, політичних партій і громадських організацій, учнівської та студентської молоді, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

За словами прикарпатського краєзнавця Михайла Головатого, саме в цьому будинку, де тепер розташовані суд і прокуратура, у січні-травні 1919 року працював уряд ЗУНР, тут бували Симон Петлюра, Михайло Грушевський, Євген Коновалець, Євген Петрушевич, Кость Левицький.

Про особливе значення ЗУНР для державотворення говорив на вічі голова обласної ради Олександр Сич, наголосивши, що « вона найвище себе проявила зорганізованістю, впорядкованістю, структурованістю».

«Якщо для Східної України бідою стала внутрішня анархія і під її натиском впала Українська Народна Республіка, то Західно-Українська Народна Республіка зіткнулася з переважними силами сусіда – Польщі, який не хотів визнати нашої незалежності, і якби не це, вона була б хорошою, впорядкованою, структурованою українською державою», – сказав Олександр Сич.

Голова обласної ради, який обраний народним депутатом від ВО «Свобода» по Івано-Франківську, також провів паралелі з сьогоднішнім днем: «парламентські вибори показали, що галичанин стоїть на висоті свого завдання»; він переконаний, що «галичанин заслуговує, щоб йому поставили пам’ятник».

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі