chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті готуються до 92-ї річниці Соборності України

08 січня 2011 о 23:47

На Прикарпатті 22 січня урочисто відзначатимуть 92–у річницю злуки УНР і ЗУНР. Про це повідомили у прес-службі голови Івано-Франківської облдержадміністрації.

З метою збереження історичної пам’яті, виховання у громадян національної свідомості голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк підписав розпорядження №900 про відзначення на Прикарпатті 92-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки

Райдержадміністраціям та виконкомам міст обласного значення доручено розробити та затвердити заходи з підготовки та святкування Дня Соборності України за участі представників виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських об’єднань, молодіжних організацій, політичних партій, діячів науки, культури та громадськості.

21 січня в Івано-Франківську відбудуться урочисте віче та академія в обласному академічному муздрамтеатрі ім. Івана Франка.

Державному архіву області доручено організувати виставку архівних документів, що ілюструють події періоду УНР та ЗУНР, життя та діяльність провідних діячів національного державотворення.

Як відомо, День Соборності України — свято, що відзначається в день проголошення возз`єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софійській площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути