chrome firefox opera safari iexplorer

Оприлюднено рейтинг відкритості сайтів державних органів

27 листопада 2012 о 13:05

Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) склав і оприлюднив рейтинг відкритості 56 сайтів центральних органів виконавчої влади. Рейтинг будується на результатах моніторингу, проведеного в лютому-серпні 2011 року.

Як зазначається у повідомленні організації, найвищий коефіцієнт інформаційної відкритості було присвоєно сайту Міністерства охорони здоров'я України www.moz.gov.ua: 80,81%, а найнижчий — сайту Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України www.dkusv.gov.ua: 4,3%.

Лише 16 сайтів мають рейтинг відкритості вище 50%. Два органи влади, з числа досліджених, досі не мають власних офіційних веб-сайтів.

«Завданням моніторингу було визначити, чи можуть громадяни швидко та зручно отримати повну та якісну інформацію про діяльність органів влади, — сказала керівник проекту ІРРП, медіа-юрист Людмила Панкратова. — Методологія моніторингу передбачає оцінювання 224 параметрів на повноту, актуальність, навігаційну доступність».

 telekritika.ua


 telekritika.ua

Відповідають технічним вимогам на рівні вище 70% 44 досліджені сайти, що складає 80% від загального числа сайтів, що підлягали моніторингу.

 telekritika.ua

Більшість сайтів не містять повної інформації про витрачання бюджетних коштів. Зокрема, 41 сайт (75% від загальної кількості) має коефіцієнт повноти інформації про витрачання бюджету нижче 50%. На всіх сайтах відсутні відомості про систему обліку публічної інформації, обов'язковість оприлюднення якої передбачена п. 5 ч. 1 ст. 15 та ст. 18 Закону «Про доступ до публічної інформації».

 telekritika.ua

За результатами моніторингу ІРРП готує рекомендації щодо покращення роботи веб-сайтів, які будуть направлені кожному з органів влади, сайти яких досліджувалися, та оприлюднені на сайті ІРРП.

Як повідомляє організацію, у 2012 році вона проведе аналогічний моніторинг з метою відстеження динаміки інформаційного наповнення веб-сайтів центральних органів виконавчої влади.

Параметри моніторингу розроблено згідно з вимогами, що визначаються законами «Про доступ до публічної інформації» і «Про інформацію»; Концепцією розвитку електронного урядування в Україні, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.12.2010 р. № 2250-р; Порядком оприлюднення в мережі інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 р. № 3.

Моніторинг проведено за сприяння Національного фонду підтримки демократії (National Endowment for Democracy), США.

Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП, www.irrp.org.ua) — неприбуткова громадська організація, заснована у серпні 2006 року, яка сприяє розбудові громадянського суспільства шляхом розвитку професійних, життєздатних та плюралістичних ЗМІ в Україні.

«Телекритика»

12 травня

Інші дати
12 травня відзначають:
  • День матері в Україні.
  • Всесвітній день медичних сестер.
  • Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
Розгорнути
Федір Моргун 
1924 – український державний і громадський діяч, учений-агроном, письменник і публіцист.
 
Розгорнути
Іван Марчук
1936 – український живописець, лауреат Шевченківської премії. Один із 100 геніїв світу.
Розгорнути
Варвара Адріанова-Перетц 
1888 – український і російський літературознавець, фольклорист, мовознавець, текстолог, бібліограф, педагог. Дослідниця давньоруської літератури, зокрема «Слова о полку Ігоревім» та інших пам’яток ХІ–ХVI cт.
Розгорнути
Народилася Софія Окуневська-Морачевська
(1865, с.Довжанка Тернопільська область – 1926) – перша жінка-лікар в Австро-Угорщині, українська громадська діячка.
«Від Софії пішло мені те світло, за яким я так тужила, невиразно мріла». (Ольга Кобилянська)
Розгорнути