chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці відкрилась виставка «Кімоно. Три століття японскої моди»

06 листопада 2012 о 09:31

2 листопада у Київському планетарії відкрилася неординарна виставка "Кімоно. Три століття японскої моди".

Глядачам представлені унікальні наряди з приватних колекцій, які демонструють більше трьохсот років
еволюції японської моди і розкривають таємниці своїх легендарних власників.

Аристократи, гейші, куртизанки та актори, як унікальні виразні образи, постали на гравюрах і сувоях, що супроводжують збірку кімоно.

В експозиції можна також побачити весільні мантії учікаке, урочисті кімоно самураїв і навіть костюм імператорського двору епохи Мейдзі, про яку розповідає фільм «Останній самурай». Крім того, на виставці представлені наряди, що брали участь в зйомках фільму "Мемуари гейші " і потрапили до приватних колекцій після зйомок.

Глядачі також мають змогу побачити ретроспективу святкових і церемоніальних костюмів 19-21 століття, рідкісні кімоно ручної роботи, розшиті золотом і сріблом, ритуальні самурайські хакама і хаорі, накидки воєначальників дзімбаорі, костюми акторів театру кабукі. Саме цей вишуканий стиль японських кімоно надихав таких дізайнерів і художників, як Ів Сен Лоран, Ван Гог, Пабло Пікассо, Коко Шанель та ін.

Експозицію супроводжують гравюри і сувої великих японських художніх шкіл, роботи легендарних майстрів Кано і Утагава, у тому числі зірки японскої гравюри Утагава Куніесі. У цих роботах перед глядачем постали відомі актори середньовічної Японії, великі воїни і правителі, а також найвідоміші куртизанки та гейші.

Виставка працює щодня з 12.00 до 21.00.
Адреса: Київський планетарій (Велика Васильківська, 57/3).
Інформація за телефоном: +380 63 467 3718 ;
Куратор проекту: Віталій Цвєтков +380 63 115 1953 ;

Ціни для відвідування:

Вихідні дні: стандартний квиток — 90 гривень; пільговий квиток (студенти, школярі, пенсіонери) — 60 гривень;
Будні дні: стандартний квиток — 60 гривень; пільговий квиток (студенти, школярі, пенсіонери) — 30 гривень; діти до 7 років — безкоштовно.

За інформацією науково-культурного центру ATMASFERA 360 у Київському планетарії

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути