chrome firefox opera safari iexplorer

Донецьк «окультурили» постановкою опери Вагнера за 300 тисяч євро

09 грудня 2012 о 11:07

Донецький національний театр опери та балету, він же «Донбас опера», став першим українським театром, в якому поставили легендарну оперу Ріхарда Вагнера «Летючий голландець».

Як пише Delo.ua, бюджет опери склав 3,5 мільйонів гривень (близько 300 тисяч євро).

Основну інвестицію в розмірі понад 150 тисяч євро зробила компанія СКМ Рината Ахметова. Місцева влада заплатили за бельгійське обладнання для відеосупроводу.

Втілення проекту стало можливо завдяки підтримці Німецького посольства і самого консула ФРН у Донецьку Клауса Ціллікенса. Німецька сторона придбала і передала оригінальний нотний матеріал, а також допомогла українським акторам освоїти специфіку німецької фонетики.

Опера обіцяє стати фурором у промисловій столиці України. На прем'єру і другий показ опери вже за тиждень неможливо було придбати квитки. Як розповіли в компанії СКМ, грандіозною постановкою вони переслідують мету розвитку Донецького регіону в культурній сфері.

«Ми рідко виступаємо спонсорами. Нам необхідний подальший значний ефект, який може понести за собою подія. Ми вклали в цей проект близько 150 тисяч євро і ніякого комерційного інтересу в цьому немає. Це формування культурного ландшафту міста, в якому ми живемо», — розповіла Наталя Ємченко, координатор зі зв'язків з громадськістю компанії СКМ.

Загальна підготовка проекту зайняла два роки. Тільки кастинг акторів проводився 4 рази. Обирали як українські, так і німецькі постановники. Основна декорація, яку встановлять на сцені — конструкція у вигляді корми корабля вагою в 9 тонн і заввишки 2 метри. На збірку цієї споруди витрачають дві доби і ще один день її розбирають.

Виконавцями опери стали німецькі та українські солісти. Кожному виконавцю був створений індивідуальний образ, цим займалася головний режисер спектаклю Мара Курочка, яка приїхала з Берліна на час роботи над постановкою.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...