chrome firefox opera safari iexplorer

Донецьк «окультурили» постановкою опери Вагнера за 300 тисяч євро

09 грудня 2012 о 11:07

Донецький національний театр опери та балету, він же «Донбас опера», став першим українським театром, в якому поставили легендарну оперу Ріхарда Вагнера «Летючий голландець».

Як пише Delo.ua, бюджет опери склав 3,5 мільйонів гривень (близько 300 тисяч євро).

Основну інвестицію в розмірі понад 150 тисяч євро зробила компанія СКМ Рината Ахметова. Місцева влада заплатили за бельгійське обладнання для відеосупроводу.

Втілення проекту стало можливо завдяки підтримці Німецького посольства і самого консула ФРН у Донецьку Клауса Ціллікенса. Німецька сторона придбала і передала оригінальний нотний матеріал, а також допомогла українським акторам освоїти специфіку німецької фонетики.

Опера обіцяє стати фурором у промисловій столиці України. На прем'єру і другий показ опери вже за тиждень неможливо було придбати квитки. Як розповіли в компанії СКМ, грандіозною постановкою вони переслідують мету розвитку Донецького регіону в культурній сфері.

«Ми рідко виступаємо спонсорами. Нам необхідний подальший значний ефект, який може понести за собою подія. Ми вклали в цей проект близько 150 тисяч євро і ніякого комерційного інтересу в цьому немає. Це формування культурного ландшафту міста, в якому ми живемо», — розповіла Наталя Ємченко, координатор зі зв'язків з громадськістю компанії СКМ.

Загальна підготовка проекту зайняла два роки. Тільки кастинг акторів проводився 4 рази. Обирали як українські, так і німецькі постановники. Основна декорація, яку встановлять на сцені — конструкція у вигляді корми корабля вагою в 9 тонн і заввишки 2 метри. На збірку цієї споруди витрачають дві доби і ще один день її розбирають.

Виконавцями опери стали німецькі та українські солісти. Кожному виконавцю був створений індивідуальний образ, цим займалася головний режисер спектаклю Мара Курочка, яка приїхала з Берліна на час роботи над постановкою.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути