chrome firefox opera safari iexplorer

У паспорти українців хочуть повернути графу про національність

21 грудня 2012 о 11:10

У четвер, 20 грудня, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект про внесення даних про національність у свідоцтва про народження, пише КоммерсантЪ-Украина в статті Українців запишуть у графи.

Проект закону був зареєстрований депутатом від Батьківщини Олегом Канівцем та передбачає вказування національності в свідоцтві про народження дитини.

Слідом за ним, зазначає видання, буде внесено законопроект про повернення графи «національність» у паспорт, обіцяють в опозиції. Представники парламентської більшості не виключають, що підтримають ці ініціативи.

За словами автора законопроекту, внесення національності до свідоцтва про народження дитини є загальноприйнятою європейською практикою.

Канівець також зазначив, що наступний проект закону, який він має намір зареєструвати, буде акт про повернення графи «національність» у паспорти українців.

Депутат додав, що для підготовки документа йому необхідно ще три-чотири дні.

За інформацією видання, законопроект частково підтримується депутатами ВО Свобода, однак їхня партія готує власний пакет аналогічних законопроектів.

«Графа» національність «повинна фігурувати тільки в паспорті, а у свідоцтві про народження дитини слід вказувати національність його батька і матері, як це було раніше», — заявив заступник глави парламентської фракції Свобода Андрій Мохник.

Видання зазначає, що законопроект може бути підтриманий представниками парламентської більшості. Наприклад, документ викликав ентузіазм у представників Комуністичної партії: «Це повернення до радянського досвіду! В опозиції, звичайно, змагаються в тому, хто з них більш національно орієнтований, але думаю, що як українці, так і представники національних меншин хотіли б вказувати національність у документах — це збереження їх національної самоідентифікації», — зазначив народний депутат від КПУ Олександр Голуб.

Нагадаємо, двома днями раніше до депутатів ВР звернулася Всеукраїнська громадська організація Українська незалежна рада єврейських жінок із закликом підготувати і внести законопроект, що закріплює за євреями єдино можливе позначення «євреї».

«Український антисемітизм з побутового почав переростати в державний. І якщо ще деякий час тому закон, що забороняє називати євреїв різними поганими словами, здавався безглуздим, то тепер саме час вводити такий закон. Особливо з урахуванням того, що партія Свобода готує законопроект, який повертає графу національність у паспорти українських громадян», — наголошується в повідомленні.

***

Графа «національність» булла в паспортах радянського зразка і її скасували в 1996 році при переході на паспорти незалежної України. У затвердженій формі свідоцтва про народження, виданому в часи СРСР, національність дитини не вказувалася.

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути