chrome firefox opera safari iexplorer

Ялтинський заповідник розширять на 3 тисячі гектарів

11 грудня 2012 о 11:38

Межі Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника планують розширити на 3 тис. га. Відповідні рішення прийнято на засіданні Координаційної ради з питань формування національної екологічної мережі в АРК. Про це УНН повідомили у прес-службі уряду.

Заступник Голови Ради міністрів Криму Георгій Псарьов нагадав, що доручення підготувати та внести пропозиції щодо розширення меж Ялтинського заповідника дав Президент України Віктор Янукович під час робочої поїздки до Криму в 2011 році. «На підготовку необхідних документів Кабінет Міністрів з державного бюджету виділив Раді міністрів субвенцію. Група кримських учених і профільних фахівців розробили матеріали до проекту зміни меж і розширення території Ялтинського заповідника з урахуванням всіх унікальних природних об'єктів, які необхідно зберегти», — зазначив Георгій Псарьов.

У свою чергу голова Республіканського комітету АРК з охорони навколишнього природного середовища Дмитро Татаров додав, що «необхідність розширення меж Ялтинського заповідника назріла давно». Заповідник був створений в 1973 році на базі лісгоспу. У радянський час без прогнозу і аналізу геоекологічної ситуації було допущено ряд помилок в генеральному плані розвитку Великої Ялти, в тому числі, і в організації Ялтинського заповідника. «Заповідник не має буферної зони і впритул примикає до населених пунктів. Це значно ускладнює забезпечення його охорони та дотримання заповідного режиму. Крім того, при створенні заповідника не було вирішено питання про виключення з його території колишнього кар'єру, який з часом перетворився на міське звалище. Критична ситуація склалася також з кладовищем: площа під захороненням — 24 га, з них 14 — зайнято на площах без відводу», — пояснив Дмитро Татаров.

В даний час площа Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника становить 14,523 тис. га. Згідно з підготовленими матеріалами, площа заповідника складе 17,5 тис.га.

Розділи: Суспільство

21 червня

Інші дати
Народився Юрій Кондратюк
(1897, м.Полтава  - 1941 або 1942) – український вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою літали на Місяць космічні кораблі «Аполлон».  
«Коли березневого світанку 1968 року я схвильовано слідкував на мисі Кеннеді за стартом ракети, що повинна була понести корабель „Аполлон-9“ у напрямку до Місяця, я думав про українця Юрія Кондратюка, котрий розрахував цю трасу, по якій повинні були летіти троє наших астронавтів». (Джон Хуболт, інженер НАСА, один з авторів проекту «Аполлон».)
Розгорнути
Народився Микола Закревський
(1805, м.Київ – 1871) - український історик, етнограф, художник, мовознавець і письменник. Автор фундаментальних праць «Нарис історії міста Києва», «Літопис і опис міста Києва».  
Розгорнути

Новини Дивитися всі