chrome firefox opera safari iexplorer

Ялтинський заповідник, що горить другу добу, підпалили навмисно

01 серпня 2012 о 09:18

Ялтинський заповідник, що горить другу добу, підпалили навмисно. Так стверджує кримська міліція, йдеться в сюжеті ТСН.

За підозрою у скоєнні злочину затримали двох чоловіків. Займання, що сталося напередодні, приборкують досі. За добу площа пожежі збільшилася майже вчетверо і становить вже понад 10 гектарів. У горах вирує поривчастий вітер, подекуди до 35-ти метрів за секунду. Він розносить вогонь і виникають нові осередки.

Вогнеборці пояснюють: ліс у горах за таких погодніх умов гасити дуже непросто.  На боротьбу з пожежею спрямовано майже 800 людей. Окрім рятувальників та лісників, це бійці внутрішніх віськ та матроси берегової охорони. Їх роботі перешкоджають сильне задимлення, висока температура та круті схили, з яких постійно сиплеться каміння та навіть дерева.

Нині головне завдання вогнеборців – не дати вогню розповсюджуватися. Люди вручну лопатами та водою збивають вогонь. З вершини гори Ай-Петрі протягнули 8 км пожежних рукавів. Воду на охоплений вогнем ліс скидають також 3 пожежні гвинтокрили та літак. Жертв та постраждалих наразі немає. Але дерев у заповіднику точно поменшає.

Щонайменше пів-гектара реліктового лісу вогонь уже знищив. Причиною пожежі, за попередніми даними, став підпал. Затримані підозрювані – безхатьки. Один з них вже зізнався, що навмисне підпалив ліс. Навіщо, сказати не може, тож йому призначили психіатричну експертизу. Другий проходить у справі як свідок.

Лише місяць тому саме на цьому місці вже була велика пожежа – її спричинила блискавка. Тоді вогонь гасили майже тиждень, а збитки обрахували у 200 тисяч гривень.

Розділи: Довкілля

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути