chrome firefox opera safari iexplorer

Кримські астрофізики судитимуться з урядом Азарова

18 січня 2013 о 09:08

Вчені Кримської астрофізичної обсерваторії збираються судитися з Кабінетом міністрів України, йдеться в сюжеті ТСН.

Вони обурені розпорядженням уряду, яким існування наукового об'єкту припиняється і обсерваторія стає підрозділом Київського національного університету ім. Т.Шевченка.

Вчені впевнені, що реорганізація переслідує геть не праведні цілі та призведе до втрати унікальної всесвітньо відомої наукової організації. Яка, треба зазначити, має найбільший в Європі дзеркальний телескоп, здатний роздивитися найдрібніші зірки.

«Тут вивчається космічне сміття після гамма-сплесків — це найбільш високоенергетичні вибухи у всесвіті, тут вивчаються активні ядра галактик — це надгігантські чорні діри», — зазначає молодший науковий співробітник Кримської астрофізичної обсерваторії Сергій Назаров.

Щоправда, останнім часом чимало досліджень довелося припинити. Міносвіти профінансувало обсерваторію лише на половину. «Для нас це загроза зупинки всіх зоряних телескопів і масового звільнення співробітників», — каже директор обсерваторії Алла Ростопчина-Шаховська.

Збудована одразу після війни Кримська астрофізична обсерваторія досі залишається найбільшою на пострадянському просторі. Зберегти її можна, лише передавши до Національної Академії наук, вважають в обсерваторії.

Проте Кабмін партнером науковців призначив Київський національний університет ім. Т.Шевченка.

«Це і головний біль, бо багато є проблем невирішених в першу чергу з фінансуванням. З іншого боку ми це сприймаємо як виклик для того, щоб можна було показати, що може зробити поєднання такого авторитету і потенціалу освітянського», — розмірковує проректор університету Шевченка Сергій Вижва.

Натомість в обсерваторії впевнені, що їх позбавляють самостійності. Мовляв, така оптимізація має зовсім інші цілі. «За цією реорганізацією стоїть позбавлення нас юридичної особи і відповідно захоплення землі, насамперед на південному березі Криму», — вважає співробітник обсерваторії, доктор фізико-математичних наук Юрій Цап.

Сотня гектарів поблизу кримського заповідника та 5 гектарів прибережної землі нині вже не належать кримській обсерваторії.

Однак в Міносвіти запевняють, що земля і надалі залишиться майданчиком для наукових досліджень.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути