chrome firefox opera safari iexplorer

Українська Вікіпедія посідає 14 місце у світі за кількістю статей

30 січня 2013 о 17:19

На сьогодні українська Вікіпедія містить понад 426 800 енциклопедичних статей і займає 14 місце в світі за їхньою кількістю. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив виконавчий директор ГО «Вікіпедія України» Юрій Пероганич, передає кореспондент УНН.

Він зазначив, що в січні поточного року в українській Вікіпедії з'являлось 140 нових статей щодня. Загалом, вона містить 1300 тисяч усіх сторінок щодня, включаючи сторінки користувачів, сторінки обговорення, шаблони, правила.

За словами Ю.Пероганича, за останні 30 днів 2200 зареєстрованих користувачів, здійснив хоча б одне редагування.
Загалом, як наголосив експерт, щосекунди українську Вікіпедію переглядають 29 разів, 100 000 переглядів — щогодини, 2,5 мільйони щодня і 75 мільйонів переглядів на місяць.

Довідка УНН: Вікіпе́дія (англ. Wikipedia, МФА: [ˌwɪkɪˈpiːdɪə]) — відкрита багатомовна вікі-енциклопедія, якою опікується некомерційна організація «Фонд Вікімедіа». Назва утворена від слів «вікі» (технології для створення сайтів) та «енциклопедія». Засновниками Вікіпедії є Ларрі Сенгер та Джиммі Вейлз. Офіційне відкриття відбулося 15 січня 2001 року.

Вікіпедія містить майже 22 млн. статей, що написані добровольцями з усього світу. Учасників Вікіпедії називають вікіпедистами. Вікіпедія є п'ятим за популярністю веб-сайтом у світі — його щомісяця відвідують понад 400 млн. осіб. Як інтернет-довідник Вікіпедія є найбільшою і найпопулярнішою серед подібних сайтів. За обсягом відомостей і тематикою Вікіпедія вважається найповнішою енциклопедією, яка коли-небудь створювалася за всю історію людства.

Однією з переваг Вікіпедії є можливість представлення інформації рідною мовою – сайт складається з 285 мовних розділів(національних Вікіпедій). Найбільшою національною Вікіпедією за кількістю статей є англійська, яка містить майже 4 млн. статей.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути