chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра у Києві відбудеться українська прем'єра вистави «Вій»

23 січня 2013 о 15:13

Завтра, 24 січня, о 19:00 у київському Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбудеться українська прем'єра відомого в Європі спектаклю Вій — спільного проекту театру ДАХ (Україна) і Театру Віді Лозанна (Theatre Vidy-Lausanne) (Лозанна, Швейцарія).

Нова постановка київського театру ДАХ була створена в Театрі ВіДі Лозанна — одній з головних театральних лабораторій Європи. У різний час у ньому ставили свої театральні експерименти такі режисери, як Пітер Брук, Роберт Уїлсон, Люк Бонді, Піна Бауш, Еймунтас Някрошюс.

У 2011 році керівник Театру Віді Лозанна Рене Гонзалес запросив режисера Владислава Троїцького і театр ДАХ створити проект Вій за мотивами твору Миколи Гоголя. Цей проект став останнім у житті і творчій діяльності Рене Гонсалеса, тому вистава є особливою подією для всієї команди, яка над нею працювала.

Прем'єра вистави відбулася в червні 2012 року в Швейцарії, а в грудні була представлена на гастролях у Парижі, в головному театрі Франції — Театрі де ля Віль.

За сюжетом, головні герої вистави — двоє швейцарців, які опиняються в українському селі. Влад Троїцький вибрав на ці ролі двох молодих акторів з Швейцарії. Герої прибули в Україну: один в надії знайти хоч якісь сліди своїх родичів, зниклих під час великого голоду 1933 р., інший, в пошуках авантюр, приїхав дізнатися про цю країну і зустріти справжніх відьом.

«Вій — це одна з найзагадковіших і найстрашніших повістей Гоголя. Ми переносимо події в сьогодення, де головні герої — двоє швейцарських студентів. Один з них — українець за походженням. Ці двоє ерудованих і освічених студентів сперечаються про сучасну філософію, але раптом опиняються в абсолютно чужому світі — світі, який перевертає їх цінності та світогляд. Це світ, в якому двері старої церкви приводять їх просто в пекло», — розповів про сюжет Влад Троїцький.

Музичний супровід вистави був створений усією трупою театру ДАХ.

Прем'єра вистави у Києві відбудеться за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути