chrome firefox opera safari iexplorer

У театрі Франка поставили Чехова

10 лютого 2012 о 09:50

У Національному театрі імені Івана Франка вперше показали публіці нову виставу «Жона є жона...». Герої на сцені, у виконанні Богдана Бенюка, Поліни Лазової та Дмитра Ступки, створюють справжній любовний трикутник.

Протягом вистави герої приміряють на себе маски багатих самовпевнених вельмож, «зелених» закоханих юнаків та рокових красунь. Протягом двогодинної постановки, впевнені автори, бодай один раз присутні побачать у сценічному образі себе.

«Мені просто захотілося зробити якусь роботу, яка не була б сповідальною, тому-що тоді треба завтра померти. Але зробити щось, у що ти віриш, як ти це розумієш, як ти це відчуваєш», — каже режисер-постановник Валентин Козьменко-Делінде.

В основі постановки — одразу сім ранніх оповідань Антона Чехова та епізоди з п’єси «Три сестри». Аби зберегти «чехівський дух», використали у виставі і оригінальні російськомовні фрагменти творів. Щоправда, кажуть, ці моменти ще допрацьовуватимуть на репетиціях.

«З одного боку ми ніби цитати хотіли залишити, а з другого боку ми попалися в тому, що ми ніби засмічуємо українську мову і тут ця грань, яку треба розділити дуже точно», — каже народний артист України Богдан Бенюк.

Нову постановку глядачі знову побачать на театральній сцені — 10, 12 та 25 лютого. В театрі ж наголошують, тему Чехова не полишатимуть і найближчим часом розпочнуть репетиції «Чайки» та «Вишневого саду».

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути