chrome firefox opera safari iexplorer

У Донецькому оперному театрі поставлять балет про ФК «Шахтар»

08 вересня 2011 о 12:30

«У січні ми почнемо репетиції балету, щоб презентувати його до початку Євро–2012», — каже Вадим Писарєв, уславлений художній керівник Донецького театру опери та балету ім.С олов’яненка. Він же є й режисером цього незвичного проекту — балету про футбольний клуб. «Такий проект справді унікальний, ним можна пишатися! Сьогодні ні в «Барселони», ні в «Манчестер Юнайтед» такого немає», — цитує керівника Донецької опери офіційний сайт ФК «Шахтар».

Про власне ідею такої неординарної постановки і про те, що робоча назва балету — «Історія однієї біографії» (а саме — життєпису найлегендарнішого гравця донецького «Шахтаря» Віталія Старухіна (помер у 2000 р.)), Вадим Писарєв говорив ще минулої осені. На сьогодні «худрук» має більше новин.

Уже написано музику (композитор — випускниця Київської національної музичної академії ім. Чайковського Анастасія Комлікова) та лібрето (автор — батько композиторки Віктор Комліков).

Вирішено також, що балет складатиметься з двох відділень, кожне по 45 хвилин — як тайми футбольного матчу; усі ролі віддано тільки чоловікам і тільки донеччанам.

«Звісно, вся боротьба зображена класичними рухами, а не футбольними, по сцені з м’ячем ніхто ганяти не буде... У постановці вгадуватимуться прототипи відомих осіб — тих людей, які досягли з «Шахтарем» найбільших успіхів, зробили свій внесок до гучних перемог клубу, — цитує Вадима Писарєва сайт донецького клубу. — Воля до перемоги, прагнення, командний дух, муки після поразок, сучасний стрибок «Шахтаря» вгору — ось про що буде наш балет!»

А хто поклав гроші під цю арт–ініціативу, хто, так би мовити, платить і замовляє музику? Резонно, що погляди звернуто на донецький суперклуб. «Ні, це не ми», — відхрещуються у ФК «Шахтар». «Це несподівана акція, і вона стосується нас, тому наш сайт про неї пише, але ми не маємо ніякого відношення до цього, не фінансуємо, — стверджує в розмові з «УМ» прес–аташе ФК «Шахтар» Руслан Мармазов. — Створення такого балету — не наше замовлення, це ідея Вадима Писарєва. Ми тільки з задоволенням підемо на прем’єру».

Утім, «Шахтар» надав, так би мовити, технічну підтримку творцям балету: Анастасія Комлікова виїздила на базу футбольного клубу, стежила за тренуваннями команди, приходила на «Донбас–Арену». Було записано шум на трибунах та голоси гравців «Шахтаря», які йтимуть далеким фоном. «У музичному супроводі використовуватиметься не тільки оркестр, а й сучасне електронне звучання, що допоможе краще передати емоції трибун», — каже Комлікова. Для неї, невідомої молодої композиторки, участь у проекті славетного Писарєва, та ще у такому, — щасливий квиток. Чи лотерейний? Досі Анастасія писала музику до експериментальних опер на сцені Оперної студії рідної музичної академії.

Коментар

У іншому футбольному клубі — київському «Динамо» — про ідею «балету про футбол» почули від «УМ». «Будь–якому кроку для популяризації свого клубу — в такий оригінальний спосіб чи будь–який інший — можна тільки аплодувати. «Шахтар» пішов незвичним шляхом для залучення вболівальників. Можливо, поціновувачі балету відтак стануть ходити і на футбольні матчі», — розмірковує Олексій Семененко, прес–аташе ФК «Динамо».

А на запитання, чи не планує ще не так давно легендарний клуб уславити себе через мистецтво, в «пісні і танці», пан Семененко відповідає, мовляв, нам треба щось виграти, стати хоч чемпіоном країни, щоб претенедувати на увагу муз.

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути