chrome firefox opera safari iexplorer

У Київському театрі опери і балету для дітей та юнацтва — нове керівництво

22 червня 2012 о 16:16

У Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва після серії скандалів змінилося керівництво.

Театр очолив всесвітньо відомий балетмейстер Раду Поклітару, на колишнього директора театру заведено кримінальну справу.

Навколо театру останнім часом розгорялися неабиякі пристрасті. Після тривожних розмов про можливе виселення з будівлі на Подолі (вул. Межигірська, 2) в середині червня актори вийшли на костюмовану демонстрацію протесту. Але одним маскарадом справа не закінчилася.

Як стало відомо ZN.UA, днями театр виявився обезголовленим. Пішло все колишнє керівництво. І одразу ж колективу представили нових керівників.

Колишній художній керівник диригент Олексій Баклан написав заяву про звільнення за власним бажанням. На колишнього директора — Володимира Меленчукова заведено кримінальну справу.

Про це повідомила начальник міського управління культури Світлана Зоріна. Кримінальну справу порушено «за фактом хабара».

З червня новим художнім керівником багатостраждального театру стає всесвітньо відомий балетмейстер, творець «Київ модерн балету» Раду Поклітару. Його ім'я відоме шанувальникам хореографії. Він лауреат численних міжнародних конкурсів. Його постановки викликали і суперечки, і захоплення — в різних країнах. Кілька постановок він також здійснив на сцені Національної опери України.

За твердженням Зоріної, Раду Поклітару поки не оголошував програмні творчі плани у зв'язку зі своїм призначенням. «Зараз Раду входить у курс справи театру, вивчає поточний репертуар, вибудовує нові перспективи".

Новим директором театру призначено Валентина Казаченка, перд цим займав адміністративну посаду в колективі «Калина», який також прописано у будинку по вулиці Межигірська, 2.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути